Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 30. septembrī var paziņot par Ukrainas teritoriju jaunu aneksiju, sestdien vēsta Krievijas oficiālie un neatkarīgie mediji, atsaucoties uz saviem avotiem.

28. septembrī, nākamajā dienā pēc pseidoreferendumu noslēguma okupētajā Ukrainas daļā, Krievijas Valsts domē tiks iesniegti likumprojekti par četru Ukrainas apgabalu, kuros notiek pseidoreferendumi, iekļaušanu Krievijas sastāvā, vēsta Kremļa propagandas medijs TASS, atsaucoties uz saviem avotiem.

Valsts dome un Federācijas padome tos pieņems jau 29. septembrī, bet 30. septembrī Putins paziņos par aneksiju, vēsta TASS.

Cits Kremļa propagandas medijs "RIA Novosti" sestdien, atsaucoties uz avotiem Krievijas parlamentā, vēsta, ka Putins 30. septembrī uzstāsies ar uzrunu Federālajai sapulcei, kas apvieno abas parlamenta palātas.

Par līdzīgu gaidāmo notikumu attīstību ziņo neatkarīgais medijs "Vjorstka".

Šī medija avoti apgalvojuši, ka šajā pat dienā var tikt parakstīti līgumi par Doneckas un Luhanskas tā dēvēto "tautas republiku", kā arī Hersonas un Zaporižjas apgabalu uzņemšanu Krievijas sastāvā.

Krievijas okupētajā Ukrainas daļā piektdien sākās pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai, un atbilstoši okupantu plānam tie ilgs piecas dienas.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās nosodījusi Kijiva un Rietumi, kas šo farsu negrasās atzīt par leģitīmu balsošanu, nedz ņemt vērā tā iznākumu.

Nevienam nav šaubu, ka balsošanas parodijā atbilstoši Kremļa versijai tiks "atbalstīta" pievienošanās Krievijai, savukārt analītiķi brīdina, ka tam sekojošā formālā aneksija konfliktā var izraisīt jaunu eskalāciju.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosodījis pseidoreferendumus kā farsu un cildinājis Rietumus, kas nosodījuši šīs Maskavas izdarības.

"Esmu pateicīgs ikvienam pasaulē, kas mūs ir atbalstījis, kas skaidri nosoda Krievijas melus," ikvakara videouzrunā ceturtdien sacīja Ukrainas prezidents.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!