Foto: Pexels, 42 North

Pirms varas grožu nodošanas labējai administrācijai, Itālijas valdība pieņēmusi jaunu plānu LGBT tiesību aizsardzībai.

"Mēs nebijām ļoti ideoloģiski, mēs bijām ļoti konkrēti," ziņu aģentūrai "Reuters" norādīja vienlīdzīgu iespēju ministre Elēna Boneti, piebilstot, ka dokumenta saturs neizsaucot pretrunīgus vērtējumus.

25. septembrī notikušajās Itālijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvarēja labējo spēku alianse ar Džordžas Meloni vadīto nacionālkonservatīvo partiju "Fratelli d'Italia" ("Itālijas brāļi") priekšgalā. Partija solījusi aizstāvēt tradicionālo ģimenes modeli un pretoties LGBT lobijiem.

Līdzšinējās valdības 6. oktobrī apstiprinātās "Nacionālās LGBT+ stratēģijas 2022.-2025.gadam" mērķis ir cīnīties ar diskrimināciju pret lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transpersonām skolās, universitātēs, slimnīcās, cietumos, sporta klubos un darbavietās.

Dokumentā ierosināti dažādi pasākumi, tai skaitā kursi skolotājiem, ārstiem, policistiem un cietumu sargiem par LGBT kopienu, kā arī homofobiskas valodas uzraudzība plašsaziņas līdzekļos un specifisku pret LGBT diskrimināciju vērstu klauzulu iekļaušana nacionālajos darba līgumos.

"Fratelli d'Italia" preses pārstāve jautājumos, kas saistīti ar vienlīdzīgām iespējām, ģimenes lietām un "neapspriežamām vērtībām" norādīja, ka ir nepareizi, ja pagaidu valdība, kas gatavojas aiziet, diktē jaunās valdības rīcību nākamajiem gadiem.

Tikmēr Boneti atzina, ka viņas pēctecis amatā var izvēlēties sekot citai politikai, taču pauda cerību, ka nākamā valdība ievēros viņas izstrādāto plānu.

Meloni, kuras vadītajā aliansē ietilpst arī Mateo Salvīni vadītā nacionālkonservatīvā "Līga" un Silvio Berluskoni vadītā konservatīvā partija "Forza Italia" ("Uz priekšu, Itālija!"), visticamāk, kļūs par jauno Itālijas premjerministri, nomainot šajā amatā Mario Dragi.

Viņa ir izslēgusi iespēju atcelt esošos likumus par LGBT tiesībām un abortiem, taču ir arī izslēgusi to paplašināšanu. Viņas partija ir īpaši negatīvi noskaņota pret bērnu audzināšanu viendzimuma ģimenēs un pret idejām, kas saistītas ar dzimuma maiņu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!