Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI
Vācija plāno no Bundesvēra krājumiem Ukrainai piegādāt 14 smagos tankus "Leopard 2A6", trešdien paziņojis valdības pārstāvis Štefens Hēbeštreits.

Berlīne atļāvusi arī citām valstīm, kuru bruņojumā ir Vācijā ražotie smagie tanki "Leopard", nodot tos Ukrainai, teikts viņa izplatītajā paziņojumā.

"Mērķis ir ātri ar "Leopard 2" nokomplektēt divus tanku bataljonus priekš Ukrainas," norādījis Hēbeštreits.

Pirmie tanki no Vācijas varētu ierasties Ukrainā aptuveni trīs mēnešu laikā, pavēstīja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Viņš teica, ka tagad ļoti ātri sāksies apmācība un piegādes maršrutu izveide.

Pistoriuss lēmumu piegādāt tankus nosauca par "vēsturisku", jo tas tika pieņemts koordinēti laikā, kad Ukrainā izveidojusies ļoti sprādzienbīstama situācija.

Tomēr viņš arī sacīja, ka "tas nav iemesls priecāties," piebilstot, ka viņš lieliski saprot tos, kuri bija noraizējušies. "Bet ir skaidrs, ka mēs nekļūsim par kara pusi, mēs to nodrošināsim," pavēstīja Pistoriuss.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien pateicās Vācijas kancleram Olafam Šolcam par Berlīnes lēmumu piegādāt tankus "Leopard" un atļaut citām valstīm tos sūtīt.

"Vācijas kaujas tanki, turpmāka aizsardzības atbalsta un apmācības misiju paplašināšana, zaļā gaisma partneriem līdzīgu ieroču piegādei. Tikko dzirdēju par šiem svarīgajiem un savlaicīgajiem lēmumiem telefonsarunā ar Olafu Šolcu," tviterī raksta Zelenskis, piebilstot, ka viņš ir "sirsnīgi pateicīgs kancleram un visiem mūsu draugiem".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!