Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pirāti nolaupījuši kuģi ar diviem lietuviešiem uz klāja, piektdien paziņojis Lietuvas Nacionālais krīžu vadības centrs, piebilstot, ka šobrīd notiek glābšanas operācija.

Centrs pavēstīja, ka Lietuvas iestādes jau no pirmajām incidenta dienām ir informētas par lietuviešu atrašanos uz nolaupītā kuģa.

"Glābšanas operācija tika uzsākta uzreiz pēc tam, kad tika saņemta informācija no starptautiskajiem partneriem. Dienesti pastāvīgi sazinās ar tuviniekiem un konsultē viņus," paziņoja centrs.

Centrs neatklāja plašāku informāciju par nolaupīto kuģi, tā atrašanās vietu un nolaupīšanas laiku. Centrs skaidroja, ka informācija tiek turēta noslēpumā, lai neapdraudētu glābšanas operāciju un lietuviešu ķīlnieku dzīvību un veselību.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis portālam "15min" atklāja, ka varasiestādes ir informētas par šo incidentu kopš 27. marta.

"Pats fakts Lietuvas dienestiem un atbildīgajām institūcijām ir zināms jau kādu laiku. Ir izveidota krīzes vadības grupa, un tajā ir iekļauti Ārlietu ministrijas pārstāvji. Grupa pastāvīgi sazinās ar sarunu vedējiem," paziņoja ministrs

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!