Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pārtraukta elektropadeve pa Igauniju un Somiju savienojošo zemūdens kabeli "EstLink 2", paziņoja abu valstu elektropārvades operatori.

Somijas elektropārvades tīklu operators "Fingrid" paziņoja, ka turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu, kas izraisīja Somijas un Igaunijas pārvades līnijas "EstLink 2" atslēgšanu no elektrotīkla naktī uz piektdienu.

"Fingrid" uzsvēra, ka pašreizējā informācija neliecina, ka darbības traucējumi būtu kādas ārējas ietekmes rezultāts, taču izmeklētājiem vēl jānoskaidro, kas izraisīja kļūmi.

Igaunijas elektropārvades tīklu operators "Elering" uzsvēra, ka elektroapgāde notikušā dēļ nav apdraudēta, tomēr varētu pieaugt elektrības cenas biržā. Sestdien Igaunijā nedaudz pieauga elektrības biržas cena, tomēr "EstLink 2" apturēšanas ietekmi mazina tas, ka nedēļas nogalē tirgū ierasti ir mazāks elektrības patēriņš, turklāt citas ražošanas jaudas reģionā darbojas ierastajā ritmā un naktī uz svētdienu gaidāms spēcīgs vējš, kas veicinās vēja parku saražotās elektrības palielinājumu.

"Elering" valdes loceklis Erki Saps paziņoja, ka pagaidām nav zināms, vai kļūme ir uz zemes, pārveidotājstacijās vai jūras kabeļos.

"EstLink 2" atslēgums ir samazinājis elektroenerģijas pārvades jaudu starp Somiju un Igauniju par 650 megavatiem (MW).

Otrs Igauniju un Somiju savienojošais elektrokabelis "EstLink 1" strādā ierastajā režīmā.

Pirms desmit gadiem atklātā "EstLink 2" kopējais garums ir 170 km, no kuriem 145 km ir zemūdens kabeļi. "EstLink 1" darbību sāka 2006.gadā, bet 2035.gadā Igaunija un Somija plāno pabeigt kabeli "EstLink 3".


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!