Foto: AFP/Scanpix/LETA
Ukrainas armija pavasarī sāks jaunu pretuzbrukumu, trešdien laikrakstam "The Telegraph" paziņojis Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirillo Budanovs.

Viņš sacīja, ka līdz tam laikam pašreizējā Krievijas ofensīva būs izsmēlusi sevi un tad būs ukraiņu kārta.

Ukraina kopš sava pretuzbrukuma beigām ir pārgājusi uz aktīvu aizsardzību un būvē spēcīgus aizsardzības nocietinājumus, norādīja laikraksts. Pēc Budanova sacītā, Krievijas karaspēks nav atteicies no mēģinājumiem sagrābt Ukrainas austrumus un vienlaikus veic uzbrukuma operācijas Kupjanskas, Limanas, Bahmutas un Avdijivkas rajonā.

Budanovs atzina, ka krievi ir guvuši zināmus panākumus pie Avdijivkas, taču norādīja, ka "tas nebūt nav tas, uz ko cerēja ienaidnieka armija".

Budanovs trešdien intervijā ASV raidorganizācijai CNN sacīja, ka šogad varētu pastiprināties uzbrukumi infrastruktūrai Krievijā. Tajā pašā laikā viņš tieši neatzina Kijivas iesaisti lidrobotu uzbrukumos Krievijai. Budanovs runāja par hipotētisku plānu, kas "ietver visus galvenos Krievijas Federācijas kritiskās infrastruktūras un militārās infrastruktūras objektus". Viņš piebilda, ka Krievijas iedzīvotāji tagad redz reālas kara ainas - degošas naftas noliktavas un sagrautas rūpnīcu ēkas.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 386 230 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1000 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī krievi zaudējuši 6322 tankus, 11 773 bruņutransportierus, 9228 lielgabalus, 976 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 663 zenītartilērijas iekārtas, 332 lidmašīnas, 324 helikopterus, 7136 bezpilota lidaparātus, 1847 spārnotās raķetes, 23 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 12 267 automobiļus un autocisternas, kā arī 1462 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Lielbritānijā aizturēts Sevastopoles bijušais "gubernators"

Lielbritānijā aizturēts bijušais Krievijas okupētās Sevastopoles "gubernators" Dmitrijs Ovsjanņikovs, kas apsūdzēts sankciju apiešanā un naudas atmazgāšanā, atsaucoties uz Nacionālo noziedzības apkarošanas pārvaldi (NCA), ceturtdien ziņo laikraksts "The Times".

NCA darbinieki Ovsjannikovu aizturējuši viņa mājās Londonā vēl pagājušajā nedēļā. Viņš apsūdzēts par konta atvēršanu "Halifax Bank of Scotland", lai uz to pārskaitītu noziedzīgā ceļā iegūtus līdzekļus. Četros maksājumos tajā ieskaitīti 65 000 sterliņu mārciņu (76 000 eiro). Vēl 77 500 mārciņu, kas arī iegūtas noziedzīgā ceļā, Ovsjannikovs glabājis skaidrā naudā.

"Ovsjaņņikovs Apvienotajā Karalistē ir persona, uz kuru attiecas sankcijas, kas nosaka ierobežojumus viņa piekļuvei naudai un finanšu pakalpojumiem," vēsta laikraksts. 20.februārī viņam jāstājas tiesas priekšā.

Laikā no 2015. līdz 2016. gadam un no 2019. līdz 2020. gadam Ovsjaņņikovs bija Krievijas rūpniecības ministra vietnieks, bet no 2016. līdz 2019.gadam viņš ieņēma krievu okupētās Sevastopoles tā dēvētā gubernatora amatu.

2017. gadā Eiropas Savienība (ES) Ovsjaņņikovu iekļāva sankciju sarakstā par "darbībām, kas apdraud Ukrainas teritoriālo nedalāmību, suverenitāti un neatkarību".

Taču 2022. gada rudenī, dažus mēnešus pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, ES Tiesa atcēla pret Ovsjaņņikovu vēstās sankcijas, apmierinot bijušās okupācijas iestāžu amatpersonas prasību, kurā viņš apgalvoja, ka jau sen neesot bijis valsts amatā un ka sankciju dēļ cietis "reālus zaudējumus", tostarp nav varējis veikt uzņēmējdarbību ES.

Lielbritānija sankcijas pret Ovsjaņņikovu noteica 2020. gada beigās un viņa aktīvi tika iesaldēti. 2022. gada martā papildus viņam tika noteikts aizliegums uzticēt savu līdzekļu apkalpošanu citai personai, vēsta britu sabiedriskā raidorganizācija BBC.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!