Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (28. februāra aktuālā informācija)
Jau piekto dienu Ukraina nelūzt. Saskaņā ar Ukrainas Aizsardzības ministrijas datiem Krievija ofensīvā zaudējusi jau 5300 karavīru, bet galvaspilsēta Kijeva lielā okupantu pārspēka priekšā aizvien ir brīva. Rietumi pret Krieviju vērš sankcijas un piegādā ieročus. Portāls "Delfi" piekto dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti seko līdzi aktuālajiem kara notikumiem.

Zemāk aplūkojama "Delfi" sagatavota karte, kurā redzamas Krievijas armijas aptuveni ieņemtās teritorijās saskaņā ar Ukrainas sniegto informāciju. Vērā ņemti aktuāli dati uz 28. februārī.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies.
"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis