Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (9. marta aktuālā informācija)
Foto: Sumu apgabala administrācija
Pirms tieši divām nedēļām Krievija iebruka Ukrainā, bet nav spējusi sagraut ukraiņu pretestību. Kopš kara sākuma bēgļu gaitās ārpus valsts devušies jau vairāk nekā divi miljoni ukraiņu, liecina ANO dati. Starp tiem ir aptuveni 800 000 bērnu, lēš organizācija "Save the Children" . Ukraina ziņo, ka okupanti zaudējuši jau vairāk nekā 12 000 karavīru, bet paši par saviem zaudējumiem nerunā.

Portāls "Delfi" 14. dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis