Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (11. marta aktuālā informācija)
Foto: AFP/Scanpix/LETA
Krievijas iebrukums Ukrainā sākās pirms 16 dienām. Prezidents Volodimirs Zelenskis nakts uzrunā noraidīja Krievijas varasiestāžu jaunākos apmelojumus, ka Ukraina izstrādājot ķīmiskos un masu iznīcināšanas ieročus, norādot, ka tas rada bažas par Krievijas plāniem ķerties pie šādiem līdzekļiem Ukrainā. Satelīta attēli liecina, ka Krievijas spēki turpina lēnu virzību uz Kijevu un ir pārdislocēti mežos. Iebrucēji ielenc vairākas pilsētas. Tāda taktika jau radījusi humāno krīzi Mariupolē, kur trūkst pārtikas un ūdens.

Portāls "Delfi" 16. dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kaspieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis