Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (6. aprīļa aktuālā informācija)
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau 42 dienas. Tāda mēroga brutalitāte Eiropā nav pieredzēta kopš Otrā pasaules kara un rada draudus ne tikai Ukrainai, brīdina NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunā ANO Drošības padomē otrdien uzskaitīja Krievijas karavīru Bučā pastrādātās zvērības, pieļaujot, ka okupanti civiliedzīvotājus nogalinājuši "prieka pēc".

Portāls "Delfi" teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanajās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Iebrukums Ukrainā
Kartē attēlota aktuālā informācija par kara darbību sestajā nedēļā
Kara darbība piektajā nedēļā
Kartē attēlota aktuālā informācija par karsto zonu Ukrainā no 28.03. līdz 01.04.
Kara darbība ceturtajā nedēļā
Kartē attēlota aktuālā informācija par karsto zonu Ukrainā no 20.03. līdz 25.03.
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Dati no 13.03. līdz 20.03.
Kartē attēlota aktuālā informācija par karsto zonu Ukrainā no 13.03. līdz 20.03.
Dati līdz 13.03.
Kartē attēlota aktuālā informācija par karsto zonu Ukrainā līdz 13.03.
Raksta autori: Oskars Dreģis, Ralfs Eglītis, Kārlis Arājs