Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (14. aprīļa aktuālā informācija)
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau 50 dienas. Ukraina ziņo, ka tās raķešu uzbrukumā bojāts ticis Krievijas karakuģis "Moskva". Savukārt Ukrainas prokuratūra ziņojusi, ka tiek izmeklēti teju 6500 Krievijas padarītie kara noziegumi.

Portāls "Delfi" teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanajās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies.
Iebrukums Ukrainā
Kartē attēlota aktuālā informācija par kara darbību
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Dati par pirmo kara mēnesi
Kartē attēlota aktuālā informācija par karstajām zonām Ukrainas kara pirmajā mēnesī
Raksta autori: Oskars Dreģis, Ralfs Eglītis, Kārlis Arājs