Tehno vilciens, divdesmit gadu pieredze un Latvijas auditorijas īpatnības: latviešu producente un dīdžeja Ksenia Kamikaza
No 90. gadu kasetēm līdz sadarbībai ar amerikāņu ierakstu kompānijām: latviešu tehno mūziķis Cursal
Septembra sākumā “Ferratum” Rīgā pulcēja pašus drosmīgākos – Latvijā ieradās rallijkrosa piloti no visas pasaules, lai sacenstos par labākā rallijkrosa pilota titulu “Ferratum World RX” sacīkstēs. Šogad “Ferratum World RX” braucējiem pirmo reizi bija iespēja mēroties spēkiem arī elektroauto klasē, kas būtiski maina arī šādās sacensībās ierasto skaņu buķeti. “Dzelžu” rūkoņa, ātrums, dinamika, pārgalvīga drosme un neizmērojams fanu skaits visā pasaulē – tās ir raksturīgas iezīmes ne tikai autosportā, bet arī mūsdienu revolucionārākajā un aktuālākajā elektroniskās mūzikas žanrā – tehno.


“Ferratum Challenge 2022” dalībnieki bija divi elektroniskās mūzikas mākslinieki no Latvijas – Ksenija jeb Ksenia Kamikaza un Artjoms, kurš uzstājas ar skatuves vārdu Cursal.

Pārbaudījuma ietvaros abiem mūziķiem tika nodotas iepriekš ierakstītas automašīnu radītas skaņas – dzinēja, riepu, durvju, motora pārsega, bagāžnieka, logu tīrītāju un citu sporta automašīnu elementu trokšņi. Viņu uzdevums bija no šīm skaņām radīt muzikālu kompozīciju, pierādot, ka māksla ir saskatāma it visā – pats galvenais ir spēt to saredzēt un sadzirdēt!


“Ferratum” arī iepazīstināja “Delfi” lasītājus ar šī radošā procesa aizkulisēm – abi mūziķi pastāstīja par sevi, savu radošo ceļu, komerciju, darbu un citiem ikdienas izaicinājumiem, ar kuriem pazīstams būs ikviens. Tās ir universālas dzīves pieredzes, kas tiek izpaustas neierastā veidā.


No 23. augusta līdz 6. septembrim tev, “Delfi” lasītāj, balsojumā bija iespēja novērtēt, kurš no abiem mūziķiem ir labāk ticis galā ar šo izaicinājumu, un sīvā cīņā “Ferratum Challenge 2022” triumfēja Kamikaza.