2014.gada Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā Rīgā Francijas izlase ceturtdien ar rezultātu 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) sīvā cīņā uzvarēja Lielbritānijas hokejistus.

Spēles desmitajā minūtē Francijas izlasei izdevās realizēt vairākumu, kurā ar vārtu guvumu izcēlās Lorēns Menjē, bet otrā perioda vidū, izmantojot aizturēto sodu, Pjērs Eduārs Belemārs savai komandai panāca divu vārtu pārsvaru. 34.minūtē rezultāts kļuva 3:0 Francijas izlases labā, kad vairākumā Damjēns Flerī ar spēcīgu metienu guva vārtus.

Tomēr pēdējā trešdaļā britiem izdevās divus vārtus atspēlēt. Vispirms Bens O'Konors vairākumā iebakstīja ripu vārtos, bet vēlāk Roberts Lakovičs izmantoja savu iespēju, panākot 2:3. Tomēr Lielbritānijas cerības izglābties šajā mačā izgaisa, kad vārtsargs Stīvijs Lails nesapratās ar aizsargu, un šo izdevību garām nelaida Šarls Bertrāns, kurš Francijas ceturtos vārtus.

Atgādinām, ka ceturtdien Francija ar rezultātu 2:3 zaudēja Kazahstānai, bet Lielbritānija ar 2:6 atzina Latvijas pārākumu.

Lielbritānija pēc šī zaudējuma vairs nevar iegūt olimpisko ceļazīmi, kamēr Francijai vēl ir iespējas par to pacīnīties.