Graujošu uzvaru pasaules čempionātā ceturtdien Tamperē guva Zviedrijas hokeja izlase.

Zviedrijas hokejisti A grupas mačā ar 7:1 (3:1, 3:0, 1:0) sagrāva Ungāriju.

Uzvarētāju labā divus vārtus iemeta Jakobs de la Rouss, kamēr pa reizei izcēlās Oskars Lindberjs, Deniss Everberjs, Andrē Petešons, Jonatans Bergrens un Lukass Rejmonds.

Ungārijai vienīgos vārtus guva Rolands Kiss

Ungārijas hokejisti šo cīņu sāka apņēmīgi. Kaut arī viņi pēc Lindberja un de la Rousa metieniem nedaudz vairāk kā piecās minūtēs nonāca iedzinējos ar 0:2, ungāri demonstrēja aktīvu spēli un nebaidījās apdraudēt titulētās Zviedrijas vārtus. Astotajā minūtē tas vainagojās panākumiem, jo ungāriem izdevās izveidot burzmu pie pretinieku vārtiem, piespēli saņēma Kiss, kurš realizēja skaistu metienu vārtu devītniekā.

Pirmās trešdaļas izskaņā Everberjs gan atjaunoja zviedriem divu vārtu pārsvaru, bet pēc tam Zviedrija totāli dominēja dueļa turpinājumā. Ungārija otrās trešdaļas laikā nespēja izpildīt nevienu metienu, kamēr zviedri viņu cietoksnī iemeta trīs ripas, panākot jau 6:1.

Otrās un trešās trešdaļas laikā Ungārija neizpildīja nevienu metienu zviedru vārtu taisnstūrī, bet galarezultātu ar septīto gūto ripu trešajā periodā uzstādīja Rejmonds.

Ar 11 punktiem četrās spēlēs Zviedrijas izlase A apakšgrupas kopvērtējumā atpaliek tikai no ASV. Savukārt Ungārija ar diviem punktiem ir sestā un turpinājumā centīsies saglabāt vietu elites divīzijā.

Ungārija - Zviedrija 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)
Vārtu guvēji: Rolands Kiss (7:36 min., 1:2) - Oskars Lindberjs (1:33 min., 0:1), Jakobs de la Rouss (5:13 min., 0:2, maz.), Deniss Everberjs (17:50 min., 1:3), Andrē Petešons (24:17 min., 1:4, vair.), Jonatans Bergrens (37:37 min., 1:5), Jakobs de la Rouss (38:20 min., 1:6), Lukass Rejmonds (48:48 min., 1:7)
Soda minūtes: 4 - 4
Metieni pa vārtiem: 9 - 51