"Peugeot 208 GT Hybrid" ir vizuāli krāšņs un stilīgs auto, kurš līdz ar modeļa atjauninājumu jeb tā saukto feisliftu ticis pie jauniem, ekonomiskiem dzinējiem un vēl izteiksmīgākas ārienes.

Pie stūres šim auto studijas "RJ76 Films" raidījums "Tavs Auto TV" aicinājis dziedātāju Aiju Andrejevu, kura šogad atzīmē savu muzikālās darbības 20. Gadskārtu. Šajā laikā Aiju (savulaik ar skatuves vārdu Aisha) esam redzējuši gan uzstājamies ar grupām "Opus Pro" un "Credo", gan pārstāvot Latviju Eirovīzijā, kā arī daudzos pašmāju konkursos un TV šovos. Šopavasar Aija prezentējusi jaunu albumu "Tagadne" sadarbībā ar simfonisko orķestri "Baltic Groove Orchestra", un rudenī, atzīmējot 20 gadus uz skatuves, rīkos lielkoncertu Liepājas Olimpiskajā centrā.

Neapšaubāmi viens no "Peugeot 208" modeļa trumpjiem ir tā dizains. Pēc atjauninājuma "Peugeot 208" ieguvis jaunus viscaur LED lukturus ("GT" aprīkojuma līmenī tie ir iekļauti jau standartā). Automobilim ir arī interesanta dizaina dienas gaitas lukturi – tā stāsta, ka tie simbolizē lauvas nagu nospiedumus.

Interesants ir fakts, ka "208" ir ticis pie jauna dizaina riteņu diskiem, bet tie nav domāti tikai skaistumam. Ar slēgta tipa dizaina palīdzību tiek uzlabota auto aerodinamika, līdz ar to samazināts arī degvielas patēriņš.

Raidījuma testa objekts ir aprīkots ar spēka iekārtu, kas sevī apvieno mazlitrāžas iekšdedzes dzinēju un elektromotoru. Pateicoties šim salikumam, "Peugeot" ir izdevies uzlabot šī mazuļa griezes momentu pie zemiem apgriezieniem, līdz ar to samazinot vidējo degvielas patēriņu par 15%. "208 GT Hybrid" ir pieejams divās jaudas versijās – ar 101 un 136 ZS (abi minētie dzinēji ir pašuzlādes hibrīdi, un tiem nav nepieciešama uzlāde no elektrotīkla).

Turklāt šī ir pirmā reize, kad "Peugeot 208" dzinēju paletē var atrast arī hibrīdus. Un, lai gan teorētiski tie ir 48 voltu daļējie hibrīdi, īsās distancēs tie spēj darboties kā pilnvērtīgi hibrīdi. Tas nozīmē, ka "208 GT Hybrid" spēj pārvietoties arī 100% elektrorežīmā, savukārt pilsētas satiksmē, kad visefektīvāk darbojas enerģijas rekuperācijas sistēma, elektromotors benzīnniekam talkā nāk līdz pat 50% no kopējā brauciena laika. Kā sola ražotājs, "208" hibrīdam pietiks ar 4,6 litriem degvielas, lai veiktu 100 km.

"Peugeot 208" piedāvājumā ir kopumā septiņas modifikācijas ar jaudu no 75 līdz 156 ZS, dīzeļu šim franču automobilim vairs nav. Atkarībā no jaudas versijas dzinēji tiek komplektēti ar piecpakāpju mehānisko, sešu vai astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Vērtējot šī "mazuļa" aprīkojumā iekļautos labumus, var teikt, ka tas ir īsts karalis lauva: bezkontakta atslēgas piekļuve, 360 grādu kamera, joslu asistents, avārijas bremžu sistēma, kas atpazīst gājējus un velosipēdistus, salonā 3D digitālais instrumentu panelis, skārienjutīgs monitors viduskonsolē, virs galvas panorāmas stikla jumts, masāžas sēdeklis vadītājam utt.

Nespried par lauvu pēc izmēra – tas, ka "208" ir pilsētas burzmai perfekti piemērots "mazulis", nebūt nenozīmē, ka tā ķepām nav nagu un ka tas būtu bikls vai nepamanāms. Gan dizainiski, gan saturiski tajā ir visai daudz elementu, kas piestāvētu zvēru karalim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!