Foto: Publicitātes foto

Lietuvas muitnieki aizturējuši divus automobiļus "Tesla Cybertruck", jo ir aizdomas, ka šos pikapus ar elektrodzinēju bija paredzēts kontrabandas ceļā caur Baltkrieviju ievest Krievijā, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) sankcijas.

Abi 2023. gadā ražotie pikapi tika aizturēti 7. maijā Salčininku kontrolpunktā pie robežas ar Baltkrieviju, trešdien paziņoja Lietuvas muita.

Muitnieki atteica eksporta procedūras transportlīdzekļiem, kas, iespējams, bija paredzēti izvešanai uz Baltkrieviju, un sāka pirmstiesas izmeklēšanu par starptautisko sankciju pārkāpšanu un kontrabandu.

Lietuvas amatpersonām ir aizdomas, ka "Tesla Cybertruck" bija paredzēti transportēšanai un reģistrēšanai Krievijā. ES sankcijas vieglo automobiļu eksportam uz šo valsti ir spēkā kopš 2014. gada.

Abi transportlīdzekļi pašlaik atrodas Lietuvas muitas telpās. To vadītāji pēc nopratināšanas tika atbrīvoti.

Katra auto vērtība pārsniedz 200 000 eiro.

Lietuvas muitas amatpersonas norāda, ka ir pastiprināta kontrole attiecībā uz luksusa klases vieglo automobiļu eksportu uz trešajām valstīm.

Pagājušajā gadā amatpersonas konstatēja, ka gandrīz katrs otrais automobilis, kura cena pārsniedz 50 000 eiro un kas no ES eksportēts uz Kazahstānu, Baltkrieviju, Uzbekistānu un citām trešajām valstīm, nonācis Krievijas tirgū.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!