Foto: Delfi.lt

Pirmdienas vēlā vakarā, 11. martā Lietuvas muitnieki Medininku robežpunktā konfiscēja pirmo vieglo automobili ar Krievijas reģistrācijas numurzīmēm. Moldovas pilsonis ar to vēlējās braukt no Lietuvas uz Baltkrieviju un apgalvoja, ka neko nebija zinājis par jaunajiem Eiropas Savienības ierobežojumiem, tomēr tas viņa spēkratu nepaglāba.

Incidents notika pirmdienas vakarā, pulksten 23. Pie Medininku robežpunkta piebrauca "Audi Q7" apvidus automobilis ar Krievijas numurzīmēm. Tika noskaidrots, ka automobiļa īpašniece ir Krievijas pilsone, tomēr automobilī atradās tikai Moldovas pilsonis, vēsta Lietuvas "Delfi".

Autovadītājs tika informēts, ka no 11. marta Lietuvā vairs nedrīkst braukt automobiļi ar Krievijas numurzīmēm un ka par to draud automobiļa konfiskācija un naudassods.

Foto: Delfi.lt

Muitnieki Moldovas pilsonim noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu. Savukārt 41 690 eiro vērtais automobilis tika konfiscēts. Visticamāk, pēc tam šis automobilis tiks nodots Ukrainas vajadzībām.

Atgādinām, ka Latvijā ar Krievijā reģistrētiem automobiļiem nedrīkst braukt jau no 14. februāra. Pirmajās dienās gan neviens tamlīdzīgs spēkrats Latvijā netika fiksēts, tomēr policija aicina iedzīvotājus būt vērīgus un ziņot par tiem policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!