Pauls Timrots devies pie Twitterkonvoja un biedrības "Agendum" brīvprātīgajiem, kuri pārbūvē auto, ar kuriem Ukrainas frontes mediķi no ugunslīnijas evakuē ievainotos karavīrus.

Brīvprātīgie Imants Šķērstens un Mārtiņš Kārkliņš palīgā Ukrainai devušies kā Twitterkonvoja šoferi, vedot uz turieni ļoti nepieciešamos spēkratus. Tomēr abiem gribējies darīt vēl vairāk, tādēļ viņi pārbūvē un sagatavo auto kara mediķiem, kuri kopā ar ievainotajiem karavīriem ir okupantu medījums.

Šādi auto top pēc ukraiņu lūguma, un kara mediķu "raideris" ir skarbs: mašīnām jābūt pielāgotām un uzticamām, lai varētu ātrāk aizbēgt no uzbrucējiem un lai glābtu dzīvības.

Imants un Mārtiņš šīs mašīnas gatavo tā, lai tās var viegli izmazgāt, tāpat tiek izņemts viss degošais, kā arī tiek aizklāti un nostiprināti logi. Mašīnās ir maskēšanās tīkli un atsevišķos spēkratos – arī medicīnas aprīkojums. Lai izietu cauri ellei, piedziņai, motoram un piekarei ir jābūt kārtībā. Pārbūvei der pēc iespējas vienkāršāki auto, tomēr izmantoti tiek arī dzērājšoferiem konfiscētie, smalkāki braucamie.

Šobrīd brīvprātīgie savā garāžās strādā jau pie 11 līdz 13 auto mediķiem. Uz vienu mašīnu nepieciešams ap 150 cilvēkstundu, piešaujoties – ap 100. Viņi visu dara pašu spēkiem un ir mācījušies procesā, bet komandai noteikti noderētu vēl papildu darba rokas, īpaši palīgā tiek gaidīti metinātāji.

Kā citi auto entuziasti vēl var palīdzēt Ukrainas kara mediķiem, tiek noskaidrots jaunajā raidījuma "Ātruma cilts" sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!