Foto: Publicitātes foto

Nevaram apgalvot, ka šonedēļ, atšķirībā no citām reizēm, pasaules gals patiešām pienāks, bet ja tā, tad vēlamies palīdzēt tam sagatavoties. Neatkarīgi no tā, vai pastardiena pienāks cilvēku uzsāktu karu, zemes tektonisko plātņu pārbīdes vai citplanētiešu iebrukuma dēļ, portāls Cars.com iesaka auto, kuri varētu lieti noderēt jebkādu apdraudošo briesmu gadījumā.

Portāls Delfi piedāvā iepazīties ar šiem auto, lai, pienākot apokalipsei, tev iespēju robežās ātri izdotos atrast savai sirdij tuvāko no tiem.

Dodge Ram 1500

Foto: Publicitātes foto

Kamēr ASV kolēģi pēc apokalipses laika iesaka izvēlēties Dodge lielāko plēsoņu Ram 3500 Longhorn, Latvijas apstākļiem varētu pietikt ar tā mazāko brāli Ram 1500.

Tiesa, neviens no tiem nepiedāvās izbaudīt filmās redzētos skatus, kad pēc pasaules gala pa vientuļiem putekļainiem ceļiem vai starp pilsētu drupām vientulīgi dārd liels dūmojošs pikaps. Gluži vienkārši jaunākās degvielas sadedzināšanas sistēmas ir salīdzinoši klusas, bet izplūdes gāzes samazinātas līdz minimumam. Tajā pat laikā dzinējs pieļauj pat visai sliktas degvielas patēriņu, kas varētu noderēt degvielas standartu neizbēgamas samazināšanās rezultātā.

Auto ne tikai piedāvā vietu vismaz pieciem cilvēkiem, bet tā kravas nodalījumā iespējams ierīkot Cargo Management System, kas nodrošina noslēdzamu, sausu glabāšanas nodalījumu jebkam, ko vēlies pasargāt no laika apstākļu ietekmes. Tās ērtību un praktiskumu apliecina jauno produktu apskates portāla Consumers Digest secinājums, ka tajā droši blakus grants kravai iespējams novietot pat pārtikas produktus.

Volkswagen Beetle

Foto: Publicitātes foto

Jaunā vabolīte jeb Volkswagen Beetle, ņemot vērā tās lielo līdzību kukaiņiem, iespējams, ir viena no radiāciju necaurlaidīgākajām automašīnām, bet par laimi ražotāji to nav nosaukuši, piemēram, par tarakānu.

Atsaucoties uz ASV televīzijas šovu Mythbusters, vaboles, īpaši sarkanās labības vabolītes tribolūri, spēj izturēt vēl lielāku radiācijas devu, nekā izslavētie atomziemas pārdzīvotāji tarakāni. Lai gan Volkswagen savu auto nav būvējuši tā, lai tas patiešām būtu radiācijas drošs, tā augstais jumts vismaz nodrošina vietu pretradiācijas tērpa skafandram.

Volksvagen Passat

Foto: Publicitātes foto

Vai atminies mīlīgo filmiņu par robotiņu WALL-E, kurš pašsaglabāšanās nolūkos uz pamestās planētas vāca rezerves daļas no līdzīgiem robotiem, lai varētu sevi visu laiku atjaunot? Tieši Volksvagen Passat lielā popularitāte Latvijā varētu būt labs iemesls, lai pēc apokalipses tev nekad nebūtu jāuztraucas par nepieciešamo detaļu atrašanu, jo pamesti pasāti vismaz Baltijas reģionā būs atrodami uz katra stūra. To popularitāti nodrošina arī lielā degvielas bāka, izturība un universāļa versijā arī iespaidīgā ietilpība.

Latvijā ne mazāku popularitāti iemantojuši arī citi vācu auto - Audi markas A4 un A6 modeļi, kuri pazīstami ar savu ilgdzīvošanas spēju.

Lexus LS 460

Foto: Publicitātes foto

Gadījumā, ja pasauli plosīs nepārtrauktas zemestrīces, par tām jums liks aizmirst ļoti inovatīvā Lexus LS 460 balstiekārta. Lai gan tā būvēta tā, lai tās vadītājs nejustu dažādus ceļa negludumus, arī nepārtrauktu zemestrīču laikā braukšanai ar to vajadzētu līdzināties lidošanai pa mākoņiem.

Turklāt šajos mākoņos iespējams izbaudīt ādas salonu un vienu no pilnīgākajiem tehniskajiem aprīkojumiem, kāds mūsdienu auto ir pieejams, kas to padara par braucošu datoru.

Mercedes-Benz SLS AMG

Foto: Publicitātes foto

Mercedes-Benz SLS AMG pieļauj vietu tikai divām personām, kas var lieti noderēt, lai nebaidītos no iespējams zombiju paslēpšanās aizmugurējā sēdeklī. Protams, līdzīgus labumus piedāvā praktiski visi divvietīgi sporta auto, taču ja jau esat viens no pēdējiem cilvēkiem uz planētas, kāpēc neizvēlēties šādu auto?

Papildus ieguvums, izvēloties šādu auto, ir durvis, kas visai veikli paceļas augšup kā putna spārni, ļaujot ļoti ātru iekāpšanu un izkāpšanu no tā. Tas varētu noderēt ja, piemēram, pamanāt savā virzienā tuvojamies milzu vilni vai pēkšņi pie apvāršņa parādās bruņots NLO.

Hyundai Equus

Foto: Publicitātes foto

Pēc tam, kad radiācijas vai kādas dabas kataklizmas rezultātā būs pašķīdis mūs sargājošais ozona slānis, saules karsto dabu uz savas ādas varēsim izjust daudz labāk. Lai ar to cīnītos, lieti varētu noderēt sēdekļu ventilēšanas sistēmas. Tiesa, tādas pieejamas daudzās automašīnās, tomēr Hyundai Equus ir viena no retajām, kam šāds aprīkojums pieejams arī aizmugurējiem sēdekļiem.

Tāpat luksusa auto ir aprīkots ar mehāniski atveramu saulessargu aizmugurējam logam un iebūvētu ledusskapi, kas ļaus mašīnas pasažieriem un viņu dzērieniem atvēsināties.

Tiesa, lai šo auto iegūtu, jums visticamāk nāksies doties uz kādu citu valsti, jo, spriežot pēc internetā pieejamās informācijas, oficiālais Hyundai dīleris Latvijā to nepiedāvā.

Chevrolet Suburban 2500

Foto: Publicitātes foto

Iespējams, planētas Zeme rotācijas asij novirzoties no kursa, Latvija varētu pārvērsties zemes karstākajā punktā vai arī gluži pretēji - jaunā ziemeļpolā.

Jebkurā no šiem gadījumiem lieti noderēs auto, ar kuru doties garā pārbraucienā bez nepieciešamības bieži apstāties, lai piepildītu degvielas bāku. Tas var arī lieti noderēt, lai izvairītos no badīgiem dzīvniekiem vai pat zombijiem.

Tādam uzdevumam vispiemērotākais būs īpaši smagiem pārbaudījumiem būvētais Chevrolet Suburban 2500, kurš ne tikai ar vienu uzpildes reizi varot nobraukt līdz pat 941 kilometriem, bet komfortabli pārvadāt deviņus cilvēkus. Latvijā ar vidēji 1,4 bērniem katrā ģimenē šāds auto pastardienā var palīdzēt izglābt pat trīs ģimenes (tiesa, bērniem būs nedaudz jāsaspiežas).

Jeep Wrangler

Foto: Publicitātes foto

Robustais Wrangler ir izturīgs apvidnieks, kurš šo titulu var apliecināt, gan dodoties stāvās klintīs, glābjoties no vispasaules plūdiem, gan braucot pa drupās sagrautām pilsētām.

Tas vien, iespējams, ir pietiekams iemesls, lai pastardienā sev šādu sagādātu, taču visai noderīgas varētu būt arī plašās papildus iespējas, kas auto pieejamas. Tostarp auto Call of Duty: Modern Warfare 3 pakotne iekļauj visai noderīgu vinču, kas iebūvēta īpaši izturīgā priekšējā bamperī. Pakotnē ietilpst arī no akmeņiem aizsargājoši durvju sliekšņi un stilīgs, bet vienlaikus arī izturīgāks motora pārsegs.

Ford Ranger

Foto: Publicitātes foto

Ford Ranger varētu būt labākā izvēle gadījumā, ja jums ikdienā radīsies nepieciešamība pārvietoties pa dziļu ūdentilpni. Auto ražotājs apgalvo, ka 80 centimetru dziļš ūdens tam esot nieks. Lieti varētu noderēt arī Ranger aizmugurē iebūvētā novērošanas kamera, ja, piemēram, vēlies redzēt tev pakaļ skrienošo zombiju baru vai patīksmināties par atombumbas radītās sēnes skaistumu.

Ja var ticēt ražotāja apgalvojumiem par spēju auto iedarbināt arī -40 grādos pēc celsija pat retināta gaisa apstākļos un spēju bez problēmām pret kalnu vilkt smagumus arī 50 grādu karstumā, tad šis auto ir tieši kā radīts 21. decembra cienīgai sagaidīšanai.

Range Rover Supercharged

Foto: Publicitātes foto

Ja esi izredzēts pārdzīvot visa dzīvā bojāeju, tad kāpēc to nedarīt ar stilu? Range Rover ir visai spējīgs luksusa visurgājējs, kas varētu atbilst šai prasībai.

Tas ne tikai piedāvā dažādus režīmus, lai braukšanu pa granti, sniegu, akmeņiem un citu segumu padarītu maksimāli komfortablu, bet 518 zirgspēku versijā ļautu tev izbaudīt sešu sekunžu paātrinājumu līdz 100 kilometriem stundā un pārbraucienus veikt ar 225 kilometru stundā lielu ātrumu (ja vien tas vēl kaut kur būs iespējams).

Portāla Cars.com eksperti norāda, ka Range Rover ahileja papēdis ir tā zemā tehniskā uzticamība, kā dēļ visnepateicīgākajās situācijās varat palikt bez auto. Par to gan nevajadzētu uztraukties apokalipsi izdzīvojušajiem Latvijas iedzīvotājiem, jo vismaz Rīgā un tās apkārtnē komforta ziņā līdzīgie Porsche Cayenne un BMW X5 arī nebūs ar uguni jāmeklē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!