Foto: Publicitātes foto
Nepilni divi miljoni eiro – tik maksā desmit dārgākie jaunie automobiļi, kas pagājušajā gadā reģistrēti Latvijā. Patiesi grezni automobiļi valstī tika reģistrēti tikai daži, bet lielākā daļa no tiem valstī ilgi, visticamāk, nepaliks – tie tiks eksportēti uz Rietumeiropu, uzskata šī apkopojuma izveidotājs Latvijas transportlīdzekļu sludinājumu portāls "Latauto.lv".

"Audi R8" – 117 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Durvis uz dārgāko 2014. gada Latvijas automobiļu desmitnieku atver elegantais "Audi R8". Šis automobilis Parīzes automobiļu izstādē debitēja 2006. gadā un tam tika piešķirts sacīkšu "Audi" bolīda vārds. "Nav noslēpums, ka "Audi" koncernu ar superautomobiļu ražotāju "Lamborghini" saista cieša radniecīga saikne, tāpēc "R8" būtībā var dēvēt par "Gallardo" brāli," apgalvo Andris Mālnieks, "Latauto.lv" pārdošanas vadītājs.

Abi automobiļi dalās ar tādiem pašiem dzinējiem, kas "Audi" platformā attīstās līdz 550 ZS. "R8" debitēja ar V8 dzinējiem, taču neilgi pēc tam šajos modeļos sāka iebūvēt V10 motorus, kas piešķīra tādas dinamiskās īpašības, kas neatstāj kaunā. Šie "Audi" superautomobiļi 100 km/h paātrinājumu sasniedz 3,7 sekunžu laikā, bet spidometra bultiņa apstājas pie 317 km/h.

"BMW i8" – 126 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Devītajā vietā – jaunās "BMW i" divīzijas flagmanis – viedais hibrīds "i8". Tas ir automobilis, kas nekavējoties izceļas uz ielām ne tikai ar savu augsto cenu, bet arī ar futūristisko izskatu un progresīvajām tehnoloģijām. Vidējais "i8" degvielas patēriņš ir neticami mazs – tikai 2,1 l/100 km. "Grūti noticēt, ka tāda degvielas patēriņa auto līdz 100 km/h var paātrināties vien 4,4 sekunžu laikā," norāda Mālnieks.

"Mercedes-Benz S Coupe" – 127 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Pagājušajā gadā debitējušie S klases "Mercedes-Benz Coupe" modeļi acumirklī piesaistīja arī turīgāko Latvijas autovadītāju uzmanību. Īstenie šīs markas cienītāji zina, ka 1991. gada S klases kupejas modeļus nomainīja tā sekotāji "CL", taču, pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma, "Mercedes-Benz" nolēma atgriezties pie sākumavota un atjaunoja savu flagmani ar kupejas virsbūvi.

Jaudīgākie "S65 AMG Coupe" modeļi ar 630 ZS un pat 1000 Nm līdz 100 km/h paātrinās 4,1 sekundes laikā, savukārt maksimālo ātrumu elektroniskā sistēma ierobežo pie 250 km/h.

"Alpina B7" – 130 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Uz greznākā 7. sērijas BMW izgatavotais "Alpina B7" limuzīns ir teju kā bajārs ar sportiska atlēta raksturu. Aizmugurējos vai visus šī modeļa riteņus griež 4,4 litru biturbo V8 motors, aizlienēts no "BMW M5". Ar 540 ZS šie sedani var attīstīt maksimāli 300 km/h ātrumu, un, neņemot vērā lielo svaru, sprints līdz 100 km/h ilgst tikai 4,3 sekundes.

Bez lielās cenas, "Alpina" markas modeļus no "BMW" visvairāk atšķir unikālā virsbūves apdare, speciālā krāsa un klasiska dizaina riteņu diski.

"Aston Martin DB9" – 161 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Sestajā vietā starp pagājušajā gadā dārgākajiem valstī reģistrētajiem automobiļiem ir nonācis britu ražojuma "Aston Martin DB9", kas dienas gaismu pirmo reizi ieraudzīja 2013. gadā Frankfurtes automobiļu izstādē. Interesanti ir tas, ka "Aston Martin DB9" bija jābūt nodēvētam par "DB8", taču no šīs domas atteicās, jo būtu radīts iespaids, ka šim automobilim ir V8 dzinējs.

Greznajā sporta automobilī ir ievietots 2012. gadā atjauninātais V12 dzinējs, kas attīsta 517 ZS. Tas šim modelim līdz 100 km/h ļauj paātrināties 4,1 sekundes laikā.

"Ferrari 458 Italia" – 179 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

"Šis "Ferrari 430" modeļa pēctecis debitēja vēl 2009. gadā, un tas bija ilga un rūpīga darba, kas norisēja Itālijas pilsētā Maranello, nopelns. Inženieri uzprojektēja 4,5 litru tilpuma V8 dzinēju, kas ļauj sasniegt maksimālo ātrumu 325 km/h bez jebkādu turbokompresoru palīdzības. Šis modelis – eksotika un neapšaubāms "Ferrari" lepnums," apgalvo "Latauto" pārdošanas vadītājs.

560 ZS automobilis 100 km/h sasniedz 3,4 sekunžu laikā. "Ferrari" inženieri lieliskā "458 Italia" dzinēja apgriezienus ierobežojuši pie visai augstās 9000 apgriezienu minūtē robežas.

"Bentley Continental GTC" – 180 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Kā saka Mālnieks, šis "Bentley" kabriolets izceļas ar izteiksmīgu dizainu, skulpturālām līnijām, bet tajā pašā laikā ar mērenību un solīdumu, kas raksturīgs visiem šīs markas automobiļiem. Lielākais ātrums, kuru var attīstīt šis greznais britu transportlīdzeklis, sniedzas līdz pat 310 km/h, savukārt paātrināties līdz 100 km/h ar šo automašīnu iespējams 4,8 sekunžu laikā.

"Bentley Flying Spur" – 192 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Dārgāko pagājušajā gadā Latvijā iereģistrēto automobiļu trijnieka apakšā ir sedans, kurš saskaņā ar automobiļu eksperta apgalvojumu dalās ar ļoti līdzīgiem mehāniskajiem mezgliem, tāpat kā tā tautietis "Continental GT". No 2014. gada "Flying Spur" tiek iebūvēti V12 biturbo un V8 biturbo benzīna dzinēji, ar kuriem komfortablais "Bentley" sasniedz attiecīgi 322 km/h un 295 km/h ātrumu.

"Rolls-Royce Wraith" – 290 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Pirms paša desmitnieka virsotnes par Latvijas dārgāko automobiļa pozīciju cīnās un godājamo 2. vietu ieņem "Rolls-Royce Wraith". Tas ir ātrākais un jaudīgākais šīs markas automobilis vēsturē. Jaunais "Wraith" ir klasiskā modeļa, kas tika izgatavots pirms Otrā pasaules kara, moderna reinkarnācija, tikai tas ir nedaudz īsāks, vieglāks un jaudīgāks. Unikālas karaliskā kupejas iezīme – durvis, kuras atveras pretējā virzienā.

Šajā modelī ir iebūvēts 6,7 litru V12 motors ar diviem turbokompresoriem. Tā jauda sasniedz 624 ZS. 100 kilometrus stundā šis britu automobilis sasniedz 4,4 sekunžu lakā, savukārt tā maksimālais ātrums – 300 km/h.

"Ferrari F12 Berlinetta" – 302 000 eiro

Foto: Publicitātes foto

Dārgākais jaunais automobilis Latvijā 2014. gadā – tajā pašā laikā arī pats ātrākais visā desmitniekā - ir "Ferrari F12 Berlinetta". Šī itāļu superautomobiļa dzinēja dūkšana uzdzen skudriņas ne tikai katram tā vadītājam, bet arī garāmgājējiem, kas to dzird.

Pašlaik tas ir pats jaudīgākais "Ferrari" automobilis, neskaitot hibrīdu "LaFerrari". Tā 6,2 litru dzinējs, kuram ir 730 ZS, 100 km/h ātrumu sasniedz tikai 3,1 sekundes laikā.

Prestižais automobiļu preses izdevumus "TopGear" šo sporta modeli izvēlējās par labāko automobili 2012. gadā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!