Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 15. oktobrī, pie tirdzniecības centra "Mols" jau trešo gadu notika "Latvijas Gada auto lielā testu diena", visas dienas garumā pulcējot daudz interesentu. Kopumā dienas gaitā tika aizvadīti vairāk kā 350 testa braucieni ar jaunākajiem auto modeļiem.

Testu dienā ļoti plaši pārstāvēts bija Latvijā populārais SUV segments ar tādiem modeļiem, kā "Audi Q2", "BMW X1", "Ford Edge", "Hyundai Tucson", "Nissan Qashqai", "Nissan X-Trail", "Nissan Navara", "Toyota RAV4 Hybrid" un "Volkswagen Tiguan".

Tāpat klātesošie lielu interesi izrādīja par "Renault Megane" un "Renault Talisman Grandtour" modeļiem, kā arī žiglo rodsteru un "Pasaules Gada auto 2016" titula ieguvēju "Mazda MX-5", kas speciāli uz šo pasākumu tika vests no Somijas.

Ģimenes novērtēja jauno "Volkswagen Multivan", bet sedanu piekritēji devās testa braucienos ar pieprasīto "Volkswagen Passat" un atjaunoto "Toyota Corolla". Savukārt "Volvo" klātienē atrādīja greznos modeļus "S90" un "V90".

Teju ikviens pasākuma apmeklētājs vēlējās piesēsties un nofotografēties arī pie jaunā "Porsche 718 Boxster" stūres, kura regulāri tika izmantota Ivara Caunes un Ata Jansona vadītajos semināros par pareizu stūrēšanu. Semināros abi eksperti uzsvēra to, kā izvēlēties sēdpozīciju un roku novietojumu uz stūres, lai spētu droši reaģēt ikvienā situācijā uz ceļa. Pasākuma dalībnieki interesējās arī par atšķirībām automašīnu vadīšanā ar dažādām piedziņām.

Par drošību uz ceļa praksē bija iespējams pārliecināties arī CSDD stendā. Pēc drošības jostu testa izmēģināšanas, kad nācās strauji apstāties jau pie niecīgiem septiņiem kilometriem stundā, daudziem cilvēkiem bija neviltots pārsteigums par drošības jostu efektivitāti pat pie tik maza ātruma. Tāpat interesi raisīja arī CSDD piedāvātās "dzērumbrilles", kuras attēlo to, kāda ir uztvere divu promiļu reibumā. Tās sagādāja acīmredzamas koordinācijas problēmas jau ikvienam, kas kājām devās slaloma trasē – kur nu vēl, ja būtu jāsēž pie auto stūres.

"Droši varam teikt, ka ir aizvadīta līdz šim vērienīgākā "Latvijas Gada auto lielā testu diena Molā" un priecājamies par lielo sabiedrības interesi. Klātesošie novērtēja interesanto un daudzveidīgo programmu, jaunās automašīnas, kā arī laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi. Liela interese jau ierasti bija par "premium" automašīnām – "Audi", BMW un "Volvo" modeļus testa braucieniem rezervēja visātrāk, taču kopumā visas automašīnas nemitīgi bija kustībā, un pēdējie testa braucieni beidzās tikai īsi pirms pulksten septiņiem vakarā," par aizvadīto pasākumu stāsta "Latvijas Gada auto" rīkotājs Māris Ozoliņš.

Spraigas cīņa visu dienu notika veiklības brauciena laukumā, kur dalībniekiem ar jauno "Volkswagen Tiguan" automašīnu uz laiku bija precīzi jāizbrauc figūru trase. Vidēji distance tika pievarēta laikā no 50 sekundēm līdz vienai minūtei un 20 sekundēm, taču nepārspējams palika 38 sekunžu rezultāts, ko meistarīgi izcīnīja Mareks Annuškāns, iegūstot balvā jauno "Volkswagen Tiguan" uz nedēļas nogali ar pilnu degvielas tvertni. Mareks Annuškāns ieguvis pirmo vietu veiklības braucienā jau otro gadu pēc kārtas.

Ar lielo testu dienu sākas konkursa "Latvijas Gada auto 2017" pēdējais un galvenais posms pirms uzvarētāju noskaidrošanas. Novembrī sāksies arī tautas balsojums, kur ikviens varēs atdot balsis par sev simpātiskāko auto modeli. Balsot varēs klātienē t/c "Mols" un internetā – portālā "Delfi.lv".

Savukārt no 3. līdz 6. novembrim konkursa žūrija ķersies pie apjomīgās "Latvijas Gada auto 2017" pretendentu vērtēšanas, lai izvēlētos konkursa finālistus un uzvarētājus papildus nominācijās.

"Latvijas Gada auto 2017" titulu nosaukšana un apbalvošana notiks 9. decembrī Vecrīgas viesnīcā "Avalon Hotel", ko ikviens varēs vērot interneta tiešraidē portālā "Delfi".

Konkursā "Latvijas Gada auto 2017" šobrīd ir pieteikti: "Opel Astra", "Opel Astra Sports Tourer", "Nissan Navara", "Mazda MX-5", "Ford Edge", "Ford Mustang", "BMW X1", "Renault Megane", "Renault Talisman Grandtour", "KIA Sportage", "Volkswagen Tiguan", "Volvo S90", "Hyundai Ioniq", "Mitsubishi L200", "Audi Q2", "Audi A5 Coupe", "Peugeot 3008", "Peugeot Traveller", "Toyota RAV4 Hybrid" un "Toyota Hilux". Konkursā drīkst pieteikt tikai jaunākos auto modeļus un to autotirgotāji var izdarīt līdz šā gada 2. novembrim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!