No 4. līdz 6. jūlijam Rīgā, Biķernieku sporta kompleksa trasē, norisinās ekskluzīvas "BMW M" dienas, kuru laikā pieredzējušu un Latvijā pazīstamu autosportistu vadībā dalībniekiem pašiem uz savas ādas ir iespēja izjust "BMW M3" un "M4" modeļu jaudu, gan pārliecinoties par sportistu meistarību, gan pašiem sēžoties pie auto stūres.

Trasē savas iemaņas demonstrē Latvijas autosportistu zieds - Konstantīns Calko, Andis Neikšāns, Jānis Baumanis, Vladislavs Šlēgelmilhs, Mārtiņš Sesks, Ralfs Sirmacis, Gvido Elksnis, Ivars Caune un Ivars Vasaraudzis.

Viņi arī dalās pieredzē un instruē pasākuma dalībniekus, sēžot blakus un stāstot, kā visveiksmīgāk izbraukt starptautiski augstu novērtēto un nebūt ne tik vienkāršo Biķernieku trasi.

""BMW M" auto varētu salīdzināt ar uzticamu un augsta kaluma sportistu – ar šīs klases auto var vienlīdz droši pārvietoties pilsētā, pa taisniem un mierīgiem ceļa posmiem, kā arī izbaudīt asākus līkumus, driftu un jaudu sporta trasē," sacīja "Inchcape Motors Latvia" BMW grupas vadītājs Ivars Norvelis.

Viņš arī piebilda, lai atgādinātu, ka autosports ir paredzēts vien profesionālām trasēm, jau trešo gadu "BMW M" dienu dalībniekiem ir iespēja iejusties autosportista ādā un pilnībā izbaudīt automašīnu.

Īpašus veiklības braucienus sagatavojuši Šlēgelmilha vadītā sporta kompleksa "333" komanda, kur ikviens var pārbaudīt savas automašīnas vadīšanas prasmes un reakciju. Savukārt pasākuma dalībnieku pulsu straujāku dara "Taxi" braucieni, kuros pieredzējušie autosportisti demonstrē gan savu profesionalitāti, gan "BMW M" jaudu.

Biķernieku trasē pieejamie "BMW M3" un "M4" visi bija ar papildu aprīkojumā pieejamo "Competition" pakotni. Tā paredz jau tā sportiskajiem spēkratiem vairākus papildu uzlabojumus. Piemēram, trīslitru turbopūtes sešcilindru jauda no standarta 431 zirgspēka "Competition" pakotnes ietvaros ir palielināta līdz 450 ZS. Standarta 19 collu riteņu vietā ir uzstādīti 20 collu rati, kā arī šiem automobiļiem jau standartā ir adaptīvā balstiekārta.

"BMW M3" un "M4" ir vieni no pieprasītākajiem un ilgāk ražotajiem "M" sērijas spēkratiem. "BMW M3" pērn nosvinēja savu trīsdesmito gada dienu un savā klasē saņēma starptautiski atzīto sporta automašīnu balvu "Sport Auto Awards". Turklāt tieši "M3" debitēja Toma Krūza filmā "Neiespējamā Misija: Slepenā nācija" un kopā ar slaveno aktieri gozējās uz sarkanā paklāja filmas pirmizrādē. Tikmēr "M4" modelis ir jaunais un daudzsološais Vācijas Salonauto čempionāta (Deutsche Tourenwagen Masters jeb vienkārši DTM) sacīkšu iekarotājs.

Starp citu, Latvijā "BMW M" dienas norisinās līdztekus pasaulē izcilākajam tūringa braucēju sacīkstēm DTM. Jūlija pirmajā nedēļas nogalē DTM posms norisinājās Norisringā, Vācijā, kur "BMW M4" komanda pēc 25 gadu pauzes tieši šajā posmā atkal ieņēma godpilno pirmo vietu uz podesta, tādējādi nosvinot 75. uzvaru DTM posmu uzvaru un pierādot "BMW M" sportisko garu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!