Valsts policija publicējusi video ierakstu no patruļmašīnas, kur redzams, kā tieši notika pirms pāris nedēļām plašo rezonansi izraisījusī avārija Rīgā, Lubānas ielā, kad "BMW X6" apvidus automobilis bija nonācis uz "Hyundai" automobiļa jumta.

Kā jau tobrīd tika ziņots, "BMW X6" bija iesaistīts policijas pakaļdzīšanās un pie apvidnieka stūres bija autozaglis. Kā redzams video, "BMW X6" brauca pa Lubānas ielu un pēkšņi tam blakus piebrauca policijas netrafarētais "Subaru Forester" ar ieslēgtām bākugunīm.

Pie "BMW X6" stūres sēdošais autozaglis acīmredzami saprata, ka viņam atbraukuši pakaļ, tādēļ strauji uzsāka manevru atpakaļgaitā, bet tādējādi nevis pabīdīja aizmugurē esošo "Hyundai" automobili, bet nonāca uz tā jumta. Sapratis, ka tālāk nekur neaizbrauks, autozaglis izleca no "BMW X6" un metās bēgt, bet policija viņu turpat arī noķēra.

Šodien VP rīkoja preses konferenci, kurā sabiedrību plašāk informēja par šo notikumu. Mūsdienās automašīnas nozagt kļuvis vieglāk nekā deviņdesmitajos gados, stāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Atskatoties uz nesen Rīgā notikušu pārkāpumu, kad auto zaglis pēc spēkrata nozagšanas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, atmuguriski uzbraucot citai mašīnai, Sozinovs pastāstīja, ka mūsdienās nozagt "premium" klases automašīnas kļuvis vienkārši.

"Mēs jau jokojam, ka aizdzīt mašīnu tagad ir vieglāk nekā deviņdesmitajos, kad bija jāzina elementāras shēmas. Erudītākajiem zagļiem līdzi ir vadi, lai pārbaudītu, vai nav uzstādīta kāda drošības sistēma," teica Sozinovs.

Šāda nozieguma izdarīšanai zagļi mēdz izmantot īpašas ierīces, ar kuru palīdzību iespējams noskenēt auto īpašnieka atslēgas signālu. To izdarīt iespējams faktiski jebkur, teica Sozinovs, mudinot autovadītājus situācijās, kad šķiet, ka kāds ir aizdomīgi tuvu auto slēgšanas brīdī, tam pievērst uzmanību.

Noskenējot auto atslēgas signālu, noziedzniekiem rodas iespēja izveidot atslēgas dublikātu. Iekļūstot noskatītajā automobilī, zagļi izmanto vēl kādu citu ierīci, kas, tiekot pievienota ligzdai, kas domāta kļūdu nolasīšanai, sistēmai piesaista jaunu atslēgu – iepriekš izveidoto atslēgas dublikātu.

Tas ļauj zaglim automašīnā iekļūt jebkurā viņam izdevīgā brīdī, brīdināja Sozinovs, piebilstot, ka šāda shēma darbojas uz standarta signalizācijām.

Pēc Sozinova vārdiem, šādas ierīces izmaksājot vairākus tūkstošus eiro.

Lai izvairītos no šādām situācijām, policija iesaka uz saviem spēkratiem uzstādīt papildu drošības iekārtas. Tāpat brīžos, kad automašīnu īpašniekiem šķiet, ka nesaprotamu iemeslu dēļ nav kārtībā spēkrata signalizācija, ja liekas, ka kāds izseko vai aizdomīgi staigā ap mašīnu, ir jāsazinās ar likumsargiem un par manīto jāziņo. Lieti noder arī papildu viesošanās auto servisā, lai noteiktu, vai automašīnai nav piesaistītas papildu atslēgas.

Todien kriminālpolicisti saņēma informāciju, ka Rīgā nozagta automašīna "BMW X6". Policisti sāka automašīnas meklēšanu un drīz vien Pļavniekos pamanīja zagto spēkratu, nekavējoties tā vadītājam dodot rīkojumu apturēt transportlīdzekli. BMW vadītājs ignorēja policistu prasības un sāka bēgšanu, veicot agresīvus un bīstamus manevrus.

Lai arī policisti brīdināja zagtās automašīnas vadītāju par šaujamieroča pielietošanu, zaglis turpināja bēgšanu, tāpēc likumsargi divas reizes iešāva automašīnā. Tomēr arī šaušana neapturēja likumpārkāpēju, kurš turpināja kustību un neilgi pēc tam Lubānas ielā izraisīja ceļu satiksmes negadījumu – atpakaļgaitā uzbrauca uz jumta aizmugurē esošajai automašīnai "Hyundai".

Negadījumā cietušo nav, un policisti bēgli turpat aizturēja. Viņš dzimis 1984. gadā un jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīga veida noziegumiem.

Aizturētajam var draudēt brīvības atņemšana no diviem līdz desmit gadiem, kā arī mantas konfiscēšana.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!