Foto: Publicitātes foto
Otrs lielākais dabasgāzes tirgotājs Latvijā "Elenger" uzsācis dabasgāzes piegādes no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa, palielinot pieejamo resursu daudzveidību un iespējas piedāvāt konkurētspējīgākas cenas dabasgāzes patērētājiem Latvijā.

Uzņēmums noslēdzis līgumu ar "Klaipedos Nafta" par dabasgāzes piegādēm un nodošanu gāzes tīklam no Klaipēdas peldošā termināļa kuģa "Independence", tādējādi paaugstinot Latvijas dabasgāzes lietotāju drošību ar vēl vienu piegādes avotu mūsu tirgum.

"Uzsākot piegādes no Klaipēdas peldošā termināļa, mēs palielinām resursu daudzveidību un neatkarību mūsu klientiem. Mums tas nozīmē piekļuvi globālajam tirgum, savukārt mūsu klientu ieguvums būs labākas cenas, jo tagad ir vairāk piegādes avotu," pārliecināts "Elenger Latvija" valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

Līdz šim "Elenger" iegādājās dabasgāzi nelielā apjomā no sašķidrinātās dabasgāzes termināļa Klaipēdā un transportēja to klientiem Igaunijā un Latvijā ar speciāli pielāgotām kravas automašīnām. Jaunā līguma mērķis ir iepirkto sašķidrināto dabasgāzi gazificēt un novirzīt gāzes tīklam, lai piegādātu klientiem pa cauruļvadiem.

Līgumu par neliela apjoma sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm, izmantojot Klaipēdas termināli, "Elenger" parakstīja 2017. gada nogalē. Divu gadu laikā Lietuvā ir iepirktas 2600 tonnas sašķidrinātās dabasgāzes. "Elenger" piegādā dabasgāzi un sašķidrināto dabasgāzi arī no Krievijas, Latvijas, Somijas un Polijas. "Elenger" ir lielākais sašķidrinātās dabasgāzes degvielas piegādātājs Ziemeļeiropā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!