Foto: Publicitātes foto

Turpinot elektromobilitātes pakalpojumu ieviešanu, AS "Latvenergo" ar tirdzniecības zīmolu "Elektrum" ir uzsācis elektromobiļu uzlādes iekārtu mājsaimniecībām tirdzniecību. Tās ļauj veikt uzlādi vismaz divas reizes ātrāk, nekā izmantojot rozeti. Līdz šim ļoti sekmīgas ir arī "Elektrum" publiskās elektroautomobiļu uzlādes vietas.

Šī gada janvārī, īstenojot "Latvenergo" stratēģiju attīstīt elektromobilitātes pakalpojumus, ar tirdzniecības zīmolu "Elektrum" ir uzsākta mājas elektroautomobiļu uzlādes iekārtu un to piederumu tirdzniecība.

Uzlādes iekārtas ražotas Vācijas uzņēmumā ABL, un tās ir piemērotas lietošanai jebkurā mājsaimniecībā. Iegādei pieejami arī uzlādes kabeļi, strāvas stipruma regulators, ar kura palīdzību autouzlādei var efektīvi izmantot mājas pieslēguma brīvo jaudu.

"Viens bez otra neiztiek – Latvijā vienlaikus aug gan elektroautomobiļu, gan uzlādes iespēju skaits, un prognozes liecina, ka paralēlā attīstība notiks straujāk nekā domājam. Pieprasījums ir augošs – klientu interese aug, un esam gandarīti, ka varam paplašināt savus elektromobilitātes produktus. Lai arī gada sākumā Latvijā atbilstoši CSDD datiem bija reģistrēti 658 vieglie elektroautomobiļi, kāpums pret iepriekšējo gadu ir ļoti straujš – 49%. Tas ļauj ticēt prognozēm, ka pēc desmit gadiem elektroautomobiļu skaits Latvijā jau tuvosies 40 000, un daudziem no tiem būs sava mājas uzlādes iekārta," saka Kaspars Cikmačs, AS "Latvenergo" valdes loceklis.

Ar mājas uzlādes iekārtu iespējams veikt uzlādi vismaz divas reizes ātrāk un ērtāk, nekā izmantojot elektroligzdu, kurai jāpievieno auto komplektācijā esošais adapteris. Savukārt uzlādes stacija ir nostiprināta pie sienas jau ar visu kabeli – iebraucot garāžā, ir tikai jāpievieno kabelis. Uzlādes ātrums jaunajam "Nissan Leaf" ar pieejamu vienu fāzi un 32 ampēriem 6 kW uzlādei būs vismaz trīs reizes ātrāk, nekā izmantojot standarta elektroligzdu. Atkarībā no pieejamiem ampēriem un elektroautomobiļa modeļa, uzlāde var notikt arī vēl ātrāk.

Elektroautomobiļu uzlādes iekārtas ir likumsakarīgs piedāvājums pēc veiksmīgi uzstādītajām publiskajām uzlādes stacijām, kuru darbības rādītāji apliecina nepieciešamību turpināt tīkla attīstību. Līdz šim katru mēnesi ir audzis uzlādētās elektrības apjoms, kopā veidojot 27,14 MWh, un trīs uzlādes vietās jau ir veiktas 1839 uzlādes (līdz 28. janvārim).

Augot elektroautomobiļu skaitam Latvijā, publiskās uzlādes vietu skaits pēc pieciem gadiem varētu būt vismaz 1000, bet pēc 10 gadiem – vairāk nekā 3000. Eiropas Savienības direktīvas rekomendē, ka uz 10 automašīnām ir nepieciešams viens publiskās uzlādes punkts.

Drošai iekārtu darbībai ražotājs rekomendē uzstādīšanu veikt profesionāļiem, konsultācijas par to var nodrošināt "Elektrum" partneri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!