Foto: Shutterstock
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai panāktu ātrāku braukšanas atļaujas atjaunošanu autovadītājiem, kuriem tā atņemta par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Kate Sietinstone. Viņa rosina samazināt soda mēra termiņu autovadītāja apliecības anulēšanai no četriem gadiem uz vienu gadu, ja auto vadīšana notikusi alkohola reibumā līdz 1,5 promilēm.

Iniciatīvā vienlaikus piedāvāts palielināt sodanaudas apmērus, tomēr nezaudējot autovadītāja apliecību uz "nesamērīgi ilgu termiņu", proti, četriem gadiem.

Sietinstones ieskatā, minētais soda mērs šos autovadītājus – sabiedrības locekļus – izslēdz no darba tirgus. Šiem cilvēkiem tas ne tikai rada sadzīves un darba problēmas, bet arī padara šo sabiedrības daļu sociāli nestabilu. Tāpēc, viņasprāt, nevar nesamērīgi liegt iespēju strādāt un maksāt nodokļus un "izslēgt cilvēku no sabiedrības".

Iniciatīvā rosināts izskatīt soda apmēra – autovadītāja apliecības anulēšanas termiņa – samazināšanu, tā vietā proporcionāli palielinot sodanaudas apmērus.

Sietinstones ieskatā, tāpat būtu nepieciešams noteikt, ka gadījumā, ja pārkāpēja amata pienākumi saistīti ar auto vadīšanu, pie tiesas lēmuma pieņemšanas būtu jāpieprasa arī raksturojums no darba devēja.

Šādu izmaiņu rezultātā pārkāpēji tikšot sodīti, bet samērīgi – ar naudas sodu un autovadītāja apliecības anulēšanu līdz vienam gadam, skaidroja iniciatīvas pieteicēja, piebilstot, ka tādējādi cilvēks spēs saprātīgā termiņā atgriezties darba tirgū, oficiāli strādāt, maksāt nodokļus un nodrošināt sevi un ģimeni, nekļūstot atkarīgam no pabalstiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!