Otrdien, 15. septembrī, vadošo Latvijas un Lietuvas auto žurnālistu rīcībā tika nodoti "Audi RS4", "RS5", "RS6, "R8", kā arī jaunākais "RS" saimes pārstāvis, kas sasniedzis Baltiju – "RS Q8". Mediju pārstāvji pārliecinājās par "Audi RS" modeļu jaudu, kas priecē auto entuziastus jau kopš 1994. gada. Pirms 25 gadiem, kad dienasgaismu ieraudzīja pirmais "Audi RS" modelis – "Audi RS2 Avant" –, "RS" modeļu līnija ir ievērojami paplašināta.

Pērn "Audi" atzīmēja "RS" saimes 25 gadu jubileju, kam par godu atjauninājumus piedzīvojuši gandrīz visi "RS" modeļi, kā arī arvien tiek paplašināta sportisko modeļu gamma. Pulcējot Baltijā vēl nebijušu skaitu "RS" modeļu, "Nemuno žiedas" sacīkšu trasē Kačerginē, Lietuvā, vienuviet tika pulcēti vadošie Latvijas un Lietuvas auto eksperti. Pieredzējušu instruktoru pavadībā žurnālistiem tika dota iespēja izmēģināt aktuālos "Audi RS" modeļus visā to pilnībā, izbaudot gan auto veiktspēju, gan vadāmību izteikti sportiskā vidē.

"Nemuno žiedas" trasē žurnālistiem testēšanai bija pieejami deviņi jauni "Audi RS" spēkrati ar kopējo jaudu 4470 ZS, kas Baltijas mērogam ir neierasti jaudīgs testa auto arsenāls. Īpašu viesu uzmanību izpelnījās "RS" modeļu saimes jaunpienācējs "Audi RS Q8" ar četru litru V8 dzinēju un 600 ZS jaudu, kas ir sportiskākais "Audi" modeļu gammas SUV un apvieno sevī gan eleganci, gan veiktspēju – paātrinājums līdz 100 km/h aizņem vien 3,8 sekundes. Taču šoreiz bija iespēja pārliecināties ne tikai par auto dinamiku sacīkšu trasē, bet arī par pilnvērtīga SUV īpašībām ārpus trases asfaltētās daļas.

Arī jaunākā "RS6" modeļa versija neatstāja vienaldzīgos. Agresīvais eksterjera dizains zem sevis slēpj 600 ZS / 800 Nm spēka agregātu, kas nodrošina 3,6 sekunžu sprintu līdz simtam. Tam pretī dragreisa sacensībās stājās "Audi R8" ar 570 ZS jaudu un 3,4 sekundēm līdz 100 km/h. Niecīgo jaudas atšķirību dalībniekiem bija iespējams kompensēt ar zibenīgu reakciju. Taču jāmin, ka "Audi RS" modeļi ir kas daudz vairāk par ātriem trases auto, jo komforts, drošība un ergonomika ir līdzvērtīgas zīmola pamatvērtības.

"Jau izsenis "Audi" zīmols nereti tiek asociēts ar sportiskiem sasniegumiem un arvien paplašinātā "RS" modeļu saime apliecina, ka šis sportiskais "Audi" gars arvien ir aktuāls arī mūsdienās," stāsta "Moller Baltic Import Audi" zīmola vadītājs Ilgvars Ļubka. "Auto pasaule ļoti strauji attīstās, un tas ir redzams arī "Audi RS" modeļu segmentā – auto veiktspējas, vadāmības un drošības rādītāji kļūst arvien iespaidīgāki, kas tiek sasniegts, izmantojot aizvien modernākas tehnoloģijas."

"Moller Baltic Import" Latvijā un Lietuvā šogad jau pieņēmis vairāk nekā 20 "RS" modeļu pasūtījumus, kas ir lielākais "RS" modeļu īpatsvars pēdējo gadu laikā. ""Audi" piedāvā ļoti plašu sportisko modeļu klāstu, kas būtiski paplašina interesentu loku. Ikkatrs auto entuziasts var piemeklēt savām vēlmēm atbilstošu "RS" modeli – sākot no kompaktā "RS3", kā jauno modeli gaidām nākamgad, līdz praktiskiem un ātriem "RS4", "RS5", "RS6", "RS7", jaudīgiem SUV "RS Q3" un "RS Q8". Un nevaram aizmirst arī par "Audi R8" superauto," skaidro Ļubka.

Unikālo pasākumu medijiem nodrošināja "Audi Latvija" sadarbībā ar "Audi Sport Driving Academy by Autojuta".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!