Pirmdien, 7. jūnijā, Dobelē automašīnas "Volkswagen Golf" vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga no policijas ekipāžas. Par izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem ir sākti septiņi administratīvā pārkāpuma procesi, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Dace Kalniņa.

VP darbiniekiem šī nedēļa iesākās ar spraigu pakaļdzīšanos pārgalvīgam autovadītājam. Pirmdien, 7. jūnijā, neilgi pēc pusnakts likumsargi saņēma informāciju, ka automašīnas "Volkswagen Golf" vadītājs, iespējams, ir sēdies pie stūres, būdams alkohola reibumā. Minētā automašīna tika pamanīta Dobelē, taču, kad policijas amatpersonas aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un uzsāka bēgšanu.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, kā arī skaļruni, vairākkārt izteica prasību apturēt automašīnu, taču tās vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgšanu, kuras laikā ārpus apdzīvotas vietas, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, vīrietis brauca ar ātrumu 159 kilometri stundā, kā arī pārkāpa citus ceļu satiksmes noteikumus, kā, piemēram, neievēroja ceļa zīmes.

Pēc ilgstošas vajāšanas tika sabojāta Dobeles novada pašvaldības policijas dienesta automašīna un ceļu satiksmes negadījumā tika sabojāta "Volkswagen" Golf" priekšējā labā riepa, tāpēc vīrietis pieņēma lēmumu transportlīdzekli pamest ceļa malā un bēgšanu turpināt kājām. Operatīvi veicot meklēšanas pasākumus, tika noskaidrota autovadītāja personība, un likumsargi viņu atrada kādā degvielas uzpildes stacijā Tērvetes novadā.

Kad likumsargi 1993. gadā dzimušajam vīrietim veica alkohola pārbaudi, viņa izelpā tika konstatētas 1,18 promiles. Autovadītājs savu pārkāpumu atzina un izdarīto nožēloja.

Saistībā ar notikušo policijā ir sākti septiņi administratīvā pārkāpuma procesi. Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 55. panta 27. daļai par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, neievērojot drošu intervālu, var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods no 25 līdz 140 eiro. Šajā gadījumā administratīvā pārkāpuma procesā ir pieņemts gala lēmums un autovadītājam piemērots naudas sods 25 eiro.

Ceļu satiksmes likuma 63. panta piektajā daļā ir noteikts, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas pamešanu var tikt piemērots naudas sods no 70 līdz 700 eiro, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums no trim mēnešiem līdz diviem gadiem. Likumsargi arī šajā gadījumā administratīvā pārkāpuma procesā ir pieņēmuši gala lēmumu un piemērojuši 1993. gadā dzimušajam vīrietim naudas sodu 300 eiro. Savukārt par pagrieziena signāla nerādīšanu vīrietim izteikts brīdinājums.

Attiecībā uz atļautā braukšanas ātruma 90 kilometri stundā pārsniegšanu par 69 kilometriem stundā, autovadītājam piemērots naudas sods 360 eiro un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums uz sešiem mēnešiem. Vēl vienā administratīvā pārkāpuma procesā jau ir pieņemts gala lēmums, proti, piemērots naudas sods 30 eiro saistībā ceļa zīmes Nr. 207 "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts" neievērošanu.

Gala lēmums nav vēl pieņemts attiecībā uz administratīvā pārkāpuma procesu par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām. Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektajā daļā noteikts, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tāpat gala lēmums vēl nav pieņemts saistībā ar transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu ietekmē. Ceļu satiksmes likuma 62. panta trešajā daļā ir noteikts, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 850 līdz 1400 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trīs gadiem.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !