Foto: Publicitātes foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) veikusi kārtējo tehnisko kontroli uz ceļa, kura diemžēl vairākiem transportlīdzekļiem atkal ir noslēgusies ar anulētu tehniskās apskates uzlīmi.

Drošai ceļu satiksmei īpaša vērība tiek pievērsta riepām, bremžu sistēmām, trokšņu līmenim, atgāzēm un LED spuldžu uzstādīšanai tiem nepiemērotos lukturos.

Jaunākajā no tehniskās apskates reidiem atkal izcēlušies "sporta" BMW ar vairāk nekā 100 decibelus skaļu motora izpūtēju, pilnībā nodilušu riepu protektoru, krāsainām diodēm lukturos u.c. noteikumos neatļautām pārbūvēm.

Ja šādā reidā speciālisti transportlīdzeklim anulē tehniskās apskates uzlīmi, mēneša laikā auto jāuzrāda jebkurā tehniskās apskates stacijā ar novērstu defektu. Jāveic atkārtota apskate, pārbaudot tikai atzīmēto defektu protokolā.

Ja šādā reidā ir noņemtas numurzīmes, tālāka pārvietošanās atļauta tikai uz evakuatora. Kad novērsti defekti, ar evakuatoru auto jāved uz tehniskās apskates staciju un jāiet pilna tehniskā apskate. Jāmaksā arī nodoklis, ja par esošo gadu samaksa nav veikta.

Tāpat par izdarītajiem šiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem protokolu izraksta un sodu piešķir VP.

CSDD informē, ka tamlīdzīgi tehniskās pārbaudes reidi uz autoceļiem būs arī turpmāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!