Otrdien, 12. aprīlī, Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas Rīgā, Ieriķu ielas apkārtnē, veica pastiprinātu satiksmes kontroli. Tās laikā likumsargi izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai operatīvi varētu fiksēt tos autovadītājus, kuri, ignorējot apkārtējo satiksmes dalībnieku intereses, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus. Aptuveni pusotras stundas laikā policisti fiksēja vairāk nekā desmit pārkāpējus.

No pulksten 07.30 līdz aptuveni 9.00 Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki ar bezpilota lidaparāta palīdzību sastrēgumu laikā fiksēja 12 bezkaunīgus transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citu satiksmes dalībnieku intereses. Proti, autovadītāji Rīgā, Ieriķu ielā pa sabiedriskā transporta joslu apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu. Šāds pārkāpums ir uzskatāms kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana.

Šajā gadījumā bezpilota lidaparāta pilots ar drona palīdzību fiksēja autovadītājus, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, un nodeva informāciju kolēģiem, kuri pēc tam apturēja pārkāpējus un pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

Atgādinām, ka par agresīvu braukšanu pēc saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

VP satiksmes uzraudzībai izmanto bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru. Ar bezpilota lidaparātu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!