Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki turpina ceļu satiksmes uzraudzībā izmantot bezpilota lidaparāta palīdzību. Otrdien, 28. jūnijā, ar drona palīdzību Rīgā, Ieriķu ielā stundas laikā tika fiksēti desmit autovadītāji, kuri pārkāpa Ceļu satiksmes noteikumus un brauca agresīvi.

Otrdien, no pulksten 9 līdz 10, policisti uzraudzīja satiksmē tos autovadītājus, kuri pārkāpj noteikumus Ieriķu ielā, posmā no Kastrānas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei. Aptuveni stundas laikā tika pieķerti desmit autovadītāji, kuri, ignorējot citu satiksmes dalībnieku intereses, pa sabiedriskā transporta joslu apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu, kas nozīmē, ka šāds pārkāpums ir uzskatāms par agresīvu braukšanu.

Starp desmit agresīvajiem autovadītājiem, kuri tika fiksēti ar drona palīdzību, likumsargi konstatēja, ka divi autovadītāji ir pārkāpuši arī citus Ceļu satiksmes noteikumus. Viens no šiem autovadītājiem vadīja transportlīdzekli tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, savukārt otram autovadītājam nebija veikta transportlīdzekļa tehniskā apskate.

Deviņiem autovadītājiem par agresīvu braukšanu tika piemērots sods 70 eiro apmērā, no kuriem vienai personai vēl piemērots 55 eiro liels naudas sods par transportlīdzekļa vadīšanu, kuram nav veikta tehniskā apskate. Savukārt citai personai par agresīvu braukšanu piemērots maksimālais sods, proti, 280 eiro, jo šī pati persona vadīja automašīnu transportlīdzekļa tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, par ko papildu piemērots naudas sods 500 eiro apmērā.

Valsts policija atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti. Šī gada piecos mēnešos VP kopumā fiksējusi 662 autovadītājus, kuri braukuši agresīvi. Pērn šādā pat periodā fiksēti 526 agresīvie braucēji.

Lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru, ar drona palīdzību Valsts policija veic periodisku ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontroli, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšanu vai nepamatotu joslu mainīšanu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !