Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Ceturtdien, 7. jūlijā, ap pulksten 15 kādā automašīnu salonā Rīgā, Pārdaugavā, ienāca kāds jauns vīrietis, piegāja pie autosalona darbinieka, no kabatas izvilka pistoli, pielika to salona darbiniekam pie deniņiem un pieprasīja, lai pārraksta uz viņa vārda "McLaren" automašīnu, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā (VP).

Darbinieks mēģināja nomierināt vīrieti, sakot, ka tūlīt sāks noformēt nepieciešamos dokumentus, tikai lai noliek uz galda ieroci.

Uzbrucējs ieroci arī nolika.

Tikmēr cits autosalona darbinieks, kurš notiekošo bija vērojis no malas, uz notikuma vietu izsauca VP.

Notikuma vietā ieradās VP Speciālo uzdevumu bataljona darbinieki, kuri turpat salonā minēto vīrieti aizturēja un nogādāja policijas iecirknī.

Aizdomās turētais nepretojās, un aizturēšana notika bez starpgadījumiem.

Noskaidrots, ka aizturētais ir dzimis 1993. gadā un līdz šim nav nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta 2. daļas un 15. panta 4. daļas – par laupīšanas mēģinājumu. Par šādu noziegumu draud līdz astoņiem gadiem ilgs cietumsods.

Taču, iespējams, izmeklēšanas gaitā kriminālprocess tiks pārkvalificēts pēc cita panta.

Noskaidrots, ka ierocis, ko izmantojis uzbrucējs, ir gāzes pistole, kas nav reģistrēta un kam nav glabāšanas un nēsāšanas atļauja. Saistībā ar ieroča aprites pārkāpumiem tiks uzsākts administratīvais process.

Aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Vīrietim ir noteikta ekspertīze, lai noskaidrotu, vai viņš atradies kādu apreibinošo vielu ietekmē. Tāpat viņam tiks nozīmēta psihiatriskā ekspertīze.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!