Foto: LETA

Otrdien, 2. maijā, Ministru kabineta sēdē valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas un VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) sagatavotos grozījumus CSDD sniegto pakalpojumu cenrādī. Tajā ir aktualizētas vairākas pakalpojumu cenas atbilstoši šī brīža faktiskajām izmaksām, informē Satiksmes ministrijā (SM).

Pakalpojumu cenas aprēķinātas, izvērtējot sniegtā pakalpojuma pašizmaksu, tirgus tendences, energoresursu un citu cenu pieaugumu. Palielinājums vidēji nepārsniedz inflācijas rādītājus, turklāt daļā pakalpojumu cenas kļuvušas arī zemākas, uzsver SM.

Būtiskākais cenu pieaugums ir paredzēts tikai ekskluzīviem CSDD sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, individuālajām transportlīdzekļu numura zīmēm, kur pieprasījums ir lielāks nekā pieejamais individuālo numuru skaits. Turpmāk par individuālu numura zīmi, kas satur tikai viena cipara simbolus vai tādu ciparu kombināciju, kur pirmais cipars ir jebkāds skaitlis un visi atlikušie ciparu simboli ir "0" būs jāmaksā 500 eiro.

Pieaugs arī vienreizējā maksa komersantiem, kuri vēlēsies izveidot jaunu auto tirdzniecības vietu. Līdzšinējā pakalpojuma cena – 14,05 eiro – nav bijusi atbilstoša veicamo darbu izmaksām, kas jāiegulda, lai šādu tirdzniecības vietu reģistrētu. Turpmāk komersantam noteikts vienreizējs maksājums 174,26 eiro apmērā, lai atvērtu pilnīgi jaunu auto tirdzniecības vietu. Šis maksājums neattieksies uz gadījumiem, kad tirdzniecības atrašanās vieta tiek mainīta.

Transportlīdzekļa reģistrācijas maksa palielināta par 24,8% – līdz 5,74 eiro, bet transportlīdzekļa pirmreizējās reģistrācijas Latvijā maksu – par 41,8% – līdz 11,88 eiro. Savukārt tranzīta numura kartes izsniegšanas maksa palielināta 2,2 reizes - līdz 8,42 eiro, bet transportlīdzekļa numura zīmes maksa palielināta par 17,8% - līdz 11,16 eiro, informēja LETA.

Pieaugums ir arī kuģošanas līdzekļa reģistrācijai, velosipēda un elektroskrejriteņa reģistrācijai, braukšanas mācību atļaujai, mopēda, motocikla, vieglā automobiļa un kravas automobiļa izmantošanai vadīšanas eksāmenā.

Tā kā CSDD darbība netiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, tad ieņēmumu par CSDD sniegtajiem pakalpojumiem tiek novirzīti uzņēmuma darbības nodrošināšanai un attīstībai, pakalpojumu kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai, kā arī uzlabošanai ilgtermiņā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!