Saistībā ar video materiālu, kurš šī gada 12. jūlijā tika izplatīts interneta vidē, kur redzams, kā taksometra vadītājs, ignorējot ceļu satiksmes noteikumus, agresīvi pārvietojas pa Jūrmalas ielām, Valsts policija tajā pašā dienā noskaidroja video redzamo pārkāpēju.

Par viņa izdarītajiem pārkāpumiem policija ir uzsākusi septiņus administratīvā pārkāpuma procesus un vienu kriminālprocesu, kurš jau ir nodots Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Veicot izmeklēšanas darbības saistībā ar video materiālu, kurš 12. jūlijā tika ievietots internetā, Valsts policija noskaidroja autovadītāja identitāti un ka pārkāpumu izdarīšanas datums ir šī gada 18. jūnijs. Tāpat izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka 1989. gadā dzimušo taksometra vadītāju 18. jūnija vakarā policija apturēja par ātruma pārsniegšanu, – vietā, kur atļautais ātrums ir 110 km/h viņš brauca ar 175 km/h, par ko tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Apturēšanas brīdī vadītājs atteicās no alkohola pārbaudes, par ko Valsts policija uzsāka kriminālprocesu, aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā. 20. jūnijā policija lūdza tiesai piemērot autovadītājam drošības līdzekli apcietinājumu, taču tika piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Šī gada 22. jūnijā Kriminālprocess paātrinātā kārtībā tika nodots Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Noskaidrots arī, ka video redzamos pārkāpumus taksometra vadītājs bija veicis īsi pirms Valsts policijas amatpersonas viņu apturēja par ātruma pārsniegšanu. Iegūstot visus pierādījumus par taksometra veiktajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, no kuriem vairākus pats atspoguļoja video materiālā, Valsts policija ir uzsākusi vēl sešus administratīvā pārkāpuma procesus. Kopumā ir uzsākti septiņi administratīvā pārkāpuma procesi – viens par ātrumā pārsniegšanu, trīs par agresīvu braukšanu, viens par braukšanu pie sarkanā aizliedzošā signāla, viens par iebraukšanu pretējā braukšanas joslā, kur tas nav atļauts, un viens par mobilā tālruņa lietošanu braukšanas laikā.

Valsts policija nesniedza publiski ātrāk informāciju par to, ka taksometra vadītāja identitāte ir noskaidrota tajā pašā dienā, kad interneta vidē izplatījās konkrētais video materiāls, jo tika veiktas izmeklēšanas darbības un bija jānostiprina visi pierādījumi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!