Pauls Timrots devies izpētīt Rīgas Autobusu fabrikas (RAF) un tās slaveno mikroautobusu vēsturi. RAF nodarbojies ar dažādām lietām, ieskaitot elektromobiļu būvēšanu Maskavas pazemei un katafalkus Vjetnamai, un tikpat kolorīti ir arī rūpnīcas komandas stāsti.

Paulam ļoti patīk braukt ar autobusiem un mikroautobusiem, tāpēc viņš devies iepazīt leģendārās RAF teritoriju kopā ar vīriem, kuri savulaik bijuši klāt gan rūpnīcas tapšanā, gan tajā strādājuši.

Rīgas fabrikas ēka tapusi pēc Turīnas celtnes parauga, un zem tās ir patvertne 400 cilvēkiem. Savulaik tur strādājuši vairāk nekā 300 meistari, darbojušās divas eksperimentu laboratorijas, un lielākā daļa darba veikta ar rokām. Kāpēc ir svarīgi izzināt Latvijas autobūves vēsturi, un ko varam mācīties no RAF pieredzes, tiek noskaidrosim jaunajā raidījuma "Ātruma cilts" sērijā.

"Ātruma cilts" komanda pateicas Artim Bergam, Vladimiram Vasiļjevam, Vilnim Straumem, Jānim Baltiņam, Jurim Sniķerim, Jurim Dambim un Modrim Ādminim par dalību raidījumā un stāstiem.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !