Pauls Timrots pirmo reizi izmēģina 70. gadu "Husqvarna 258" motociklu, kas radīts Zviedrijas armijas vajadzībām, bet šodien skatāms Rīgas Motormuzejā.

Rīgas Motormuzeja pārstāvis Tālis Meļķis zina stāstīt, ka militārie motocikli ir atsevišķa tēma un gandrīz katrs ražotājs tos ir būvējis. Ņemot vērā specifiku, šos motociklus atpazīst pēc krāsojuma, tie ir robusti un tiek ražoti mazās sērijās.

Zviedrijas armija 70. gadu sākumā izsludinājusi konkursu par motociklu ar automātisko kārbu iegādi, lai samazinātu risku mācību un braukšanas procesā. Ņemot vērā Skandināvijas klimatu, armijas nosacījums bijis arī iespēja izmantot slēpes. Rezultātā tapis "Husqvarna 258" modelis, kam abās pusēs iespējams iekabināt brīvi kustīgas slēpes. Šie spēkrati saražoti aptuveni 3000 eksemplāros. Rīgas Motormuzeja krājumā esošie armijas "Husqvarna" motocikli saņemti 90. gadu sākumā kā humanitārā palīdzība no zviedru kaimiņiem.

Timrotam šoreiz ir ļoti paveicies – viņam ir iespēja pašam izbraukt ar muzeja eksponātu, kam ir aptuveni 1200 kilometru nobraukums. Pauls neslēpj sajūsmu un var apliecināt: mocis ir ļoti ātrs un izcili piemērots braukšanai dabā. Kādas ir prasības mūsdienu armijas motocikliem un kādas tehnoloģijas tiek izmantotas, tiek noskaidrots jaunajā raidījuma "Ātruma cilts" sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!