Foto: DELFI

Latvijā būtu vērts diskutēt par ātruma pārkāpēju sodīšanu atkarībā no pārkāpēja ienākumiem, atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Vērtējot Tieslietu ministrijā sagatavotos grozījumus Krimināllikumā, kas par traģiskas avārijas izraisīšanu alkohola reibumā paredzētu naudas soda amplitūdu līdz pat 3,1 miljonam eiro, ministrs norādīja, ka par šādiem nodarījumiem ar smagām sekām jābūt skaidri paredzētam cietumsodam.

Savukārt, ja runā par naudas sodiem, tad tiem jābūt tādiem, lai cilvēks varētu tos arī reāli samaksāt. Latvijā jau ir uzkrātas diezgan nopietnas soda naudu summas, par kurām rēķini ir izrakstīti, bet tās nav samaksātas. Protams, ka tur ir arī redzama izvairīšanās, bet ir arī cilvēki, kuriem vienkārši nav iespēju samaksāt, norādīja ministrs.

Ministram šajā ziņā simpatizē Somijas pieeja. Tur ir noteikti minimālie soda naudu apmēri, bet, nosakot soda naudu, tiek vērtēti konkrētās personas ienākumi, un ir gadījumi, kad miljonāriem par pārlieku ātru braukšanu ir noteikti arī simtos tūkstošu eiro mērāmi sodi.

"Es domāju, ka šis ir diskusijas vērts jautājums, jo pie mums arī ir šie gadījumi, kad vairākas reizes radari fiksē ātruma pārsniegšanu, tiek samaksāts sods, un turpina braukt tāpat tālāk. Es domāju, ka par to būtu vērts diskutēt," uzsvēra ministrs.

Turīgiem cilvēkiem tagadējās soda naudas varbūt neko daudz nenozīmē, bet kādam mazkvalificētu darbu strādniekam nav jēgas izrakstīt sodu, kuru viņš tāpat nekad nevarēs samaksāt. Drīzāk būtu jānosaka tāds sods, kas personai ir sāpīgs, bet samaksājams, norādīja Kozlovskis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!