Foto: Rīgas dome
Ceturtdien, 21. decembrī, Rīgā satiksmei tika atklāta Austrumu maģistrāle, kuras būvniecību sāka 2021. gada maijā, paralēli realizējot abas projekta kārtas. Maģistrāles kopgarums ir 2,8 km, tai stiepjoties no Vietalvas un Piedrujas ielas krustojuma līdz Ūnijas ielas un Gustava Zemgala gatves krustojumam. Būvdarbu ietvaros izbūvēti divi pārvadi: Ieriķu – Dzelzavas ielas pārvads un Madonas ielas pārvads.

Austrumu maģistrāles izbūve nodrošinās Rīgas centra apbraukšanas iespējas un no kravas transporta atslogos Rīgas vēsturisko centru un Purvciema apkaimi (Dzelzavas iela, Gustava Zemgala gatve, Ieriķu iela). Tāpat maģistrāle autovadītājiem nodrošinās ātru nokļūšanu Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimē.

Austrumu maģistrāles izbūves pasūtītājs ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Projekta izstrāde un autoruzraudzība - pilnsabiedrība "G.B.V". Būvuzraudzība - SIA "Firma L4". Būvuzņēmēji - 1. kārta - piegādātāju apvienība "ACB, TILTS", 2. kārta - piegādātāju apvienība "AM RĪGA" .

Šī gada maijā projektā tika veiktas izmaiņas, piesaistot Austrumu maģistrāles posma "Ieriķu - Vietalvas iela" 2. kārta Kohēzijas fonda finansējumu. Projekts paredz izbūvēt Austrumu maģistrāles posmu, ar mērķi novirzīt tranzīta un kravas transporta plūsmu no pilsētas centra. Līguma summa ir 75 miljoni eiro, no kuriem 43 miljoni eiro ir Kohēzijas fonda finansējums, 1,5 miljoni eiro ir valsts budžeta dotācija, bet atlikušo summu sedz Rīgas valstspilsētas pašvaldība.

Arī Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods uzsvēra, ka līdz ar maģistrāles atklāšanu tiks atslogota satiksme centrā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!