Foto: Publicitātes foto
Ķīnas autoražotājs "Great Wall Motor" (GWM) Latvijā, Lietuvā un Igaunijā plāno laist klajā elektrisko automobili "GWM Ora" un vēlāk šī gada laikā arī uzlādējamo (plug-in) hibrīdu "GWM Wey". Abu modeļu oficiālie izplatītāji Latvijā būs uzņēmumi "AD REM Auto" un "Īle Auto" Rīgā. Šie spēkrati iegādei Baltijā būs pieejami no 10. februāra.
"GWM Ora" ienāca Eiropas tirgū jau 2022. gadā, uzsākot savu ceļu Zviedrijā un vēlāk paplašinoties uz Apvienoto Karalisti, Īriju, Islandi un Vāciju. "Pēdējā gada laikā "International Motors Nordic" Zviedrijā ir pārdevis 1000 vienības "GWM Ora 03" automašīnu, un tagad mēs saredzam lielisku iespēju uzsākt GWM automobiļu pārdošanu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pirmais pārdošanā nonāks elektromobilis "GWM Ora 03", bet gada otrajā pusē varēsim piedāvāt arī "plug-in" hibrīda modeli "Wey". Mūsu mērķis ir līdz 2026. gadam Baltijā pārdot 1400 elektromobiļus un "plug-in" hibrīdus no GWM," stāsta Kristers Blumdels, "International Motors Nordic" izpilddirektors.

Kā norāda Ringo Rāhumels, "International Motors Nordic" pārdošanas direktors Baltijas valstīs, jaunā zīmola ienākšana Baltijā ne tikai bagātinās vietējo elektromobiļu klāstu, bet arī padarīs elektromobiļu iegādes iespējas daudz pieejamākas plašākam patērētāju lokam. "Novērojam tendenci, ka cilvēki pērk elektromobiļus, kuriem ir ne tikai vismodernākās tehnoloģijas, bet arī stils un raksturs. "GWM Ora 03" lieliski apvieno ilgtspējību un stilu, kā arī piedāvā izcilu cenas un kvalitātes attiecību elektrisko automobiļu klasē. Kamēr lētāku elektromobiļu cenas parasti svārstās no 35 000 līdz pat 40 000 EUR, pilnībā aprīkota "GWM Ora 03" mazumtirdzniecības cena būs 29 995 EUR. Taču vēlos izcelt, ka pārdošanas sākumperiodā automašīnu varēs iegādāties par īpašu cenu 24 995 EUR, turklāt, lai padarītu to vēl pieejamāku, pircējs var pretendēt uz valsts atbalstu elektromobiļa iegādei 4500 EUR apmērā. Tas viss padara "GWM Ora 03" elektromobili par ideālu izvēli gan pāriem, kas vēlas iegādāties savu pirmo auto, gan arī ģimenēm, kas novērtē komfortu un drošību pilsētvidē," tā Rāhumels.

2022. gadā "GWM Ora 03" tika piešķirts piecu zvaigžņu vērtējums Eiropas jauno automašīnu novērtēšanas programmas "Euro NCAP" ietvaros kategorijā "Mazie ģimenes auto". Turklāt automašīnai tika piešķirts arī augstākais novērtējums Zaļo transportlīdzekļu novērtēšanas programmā "Green NCAP", kur automašīnas tiek izvērtētas pēc trīs kritērijiem – tīrs gaiss, energoefektivitāte un CO2 emisijas. Uzlādējot automobili ar 11 kW lielu jaudu, kopējā efektivitāte no tīkla (lādēšanas spraudņa) līdz akumulatora izvadam ir 93,2% – tas ir viens no augstākajiem efektivitātes rādītājiem, ko "Green NCAP" jebkad reģistrējis.

"GWM Ora 03" tiks laists klajā ar divām dažādām akumulatoru ietilpībām – izlaiduma modelis ar 48 kWh ietilpību, kam drīzumā pievienosies 63 kWh versija, kas ļaus ar pilnu uzlādi nobraukt attiecīgi 310 un 420 km. Akumulatoru var uzlādēt no 20% līdz 80% attiecīgi 38 vai 46 minūtēs akumulatoram ar lielāku ietilpību. Elektromobiļi ir aprīkoti ar visām nepieciešamajām sistēmām, ko sagaida no mūsdienīga auto – 360 grādu kamera, kruīza kontrole, kas pielāgojas priekšā braucošajam auto, joslas ieturēšanas palīgsistēma, dažādi brīdinājuma signāli un stabilitātes kontrole. Automašīnas interjerā ir izmantoti sintētiski, ilgtspējīgi izgatavoti materiāli.

"GWM Ora 03" citu automašīnu vidū izceļas ar iespaidīgu garantijas paketi – tam ir piecu gadu rūpnīcas garantija bez nobraukuma ierobežojuma, astoņu gadu akumulatora garantija (maksimālais nobraukums 160 000 km), piecu gadu garantija virsbūves krāsojumam bez nobraukuma ierobežojuma un 12 gadu pretkorozijas garantija, arī bez nobraukuma ierobežojuma.

"AD REM Auto" un "Īle Auto" būs oficiālie "GWM Ora" un "Wey" pārstāvji Latvijā (Rīgā), kas nodrošinās arī visus nepieciešamos servisa pakalpojumus.

"Great Wall Motor" ir starptautisks automašīnu ražotājs, kas tika dibināts Ķīnā 1984. gadā. Uzņēmums pārstāv vairākus zīmolus un ir iekļauts Honkongas un Šanhajas akciju tirgos. Lai nodrošinātu augstus kvalitātes standartus, GWM uztur stratēģiskas partnerattiecības ar vairākiem pazīstamiem starptautiskiem piegādātājiem, tostarp "Continental", "Bosch", "Webasto", "Hella", "ZF" un "BorgWarner". Vienlaikus uzsākta sadarbība ar BMW, ražojot "Mini Electric" vienā no GWM augsto tehnoloģiju automašīnu rūpnīcām. GWM ir vairāk nekā 100 meitasuzņēmumu un tas nodarbina vairāk nekā 60 000 darbinieku. Uzņēmums katru gadu pārdod aptuveni 1,3 miljonus automobiļu, no kuriem 700 tūkstoši tiek pārdoti ārpus Ķīnas robežām (Austrālija, Dienvidāfrika, Centrālā un Dienvidamerika, Dienvidāzija, Tuvie Austrumi un Eiropas tirgus).

Savukārt automobiļu importētājs "International Motors Nordic AB" ir "International Motors Group" meitasuzņēmums, kas ir dibināts Apvienotajā Karalistē 1976. gadā kā ģimenes uzņēmums un globāli darbojas transportlīdzekļu, nekustamo īpašumu un finanšu jomā. Grupā ir aptuveni 500 darbinieku visā pasaulē. "International Motors Nordic" pārstāv GWM un "Isuzu" Zviedrijā, kā arī "Subaru" Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un pikapu zīmolu "Isuzu" Zviedrijā. Pateicoties "International Motors Nordic", Baltijas valstis 1991. gadā tika iepazīstinātas ar "Subaru" zīmolu, un kopš tā laika uzņēmums ir guvis lielus panākumus, kā arī pārstāv šobrīd lielāko tirgus daļu pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!