Foto: Publicitātes foto
Sākusies dalībnieču pieteikšanās vienam no Rīgā populārākajiem, kā arī Ginesa rekordu grāmatā ierakstītajiem pavasara pasākumiem – "Sieviešu rallijam". Šis gads ir īpašs, jo pēc trīs gadu pauzes tiks svinēta rallija atgriešanās.

"Sieviešu rallijs" notiks 9. martā, bet reģistrācija tam tiek slēgta 7. martā, plkst. 23.59. Rallijā pieteikties var gan draudzeņu komandas, gan uzņēmumu komandas, gan darba kolektīvi. Noteikums gan ir viens – visas dalībnieces ir sievietes.

Komandu veido divas līdz četras "Roadgames" lietotnē reģistrētas dalībnieces, bet automašīnā drīkst atrasties tik līdzbraucējas, cik to atļauj transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, bez vecuma ierobežojuma. Automašīnai jāatbilst visām ceļu drošības noteiktajām prasībām – tai jābūt izietai tehniskajai apskatei un jābūt OCTA.

Rīkotāji apņemas apvienot festivāla atmosfēru un sacensību garu, radot azartisku orientēšanās spēli, kuras laikā dalībniecēm būs iespēja paradīt savas plānošanas spējas, erudīciju un atjautību. Spēle dalībniecēm atklās arī mūsu skaistās Latvijas vietas – vēl iepriekš neredzētas un, iespējams, arī tādas, kas redzētas, bet kuras rīkotāji parādīs no cita skatu punkta.

"Notikumi pie mums un pasaulē diemžēl ietekmēja rallija norisi pēdējos trīs gadus, un nu ir pienācis laiks restartam un laiks "Sieviešu rallijam" atgriezties uz Latvijas ceļiem," pauž "Sieviešu rallija" galvenais organizators Juris Kokainis. Viņš pauž, ka "Sieviešu rallijs" ir festivāls un jautra dāmu kopā būšana, kur azartiski un tajā pašā laikā ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, tiks noskaidrotas erudītākās, veiksmīgākās un radošākās šī gada ekipāžas. "Mēs aicinām svinēt: ar krāsainiem tērpiem, unikālām frizūrām un grimiem, svinēt ar neatkārtojamiem autodizainiem, ļauties sievišķīgajam radošumam, domu lidojumam un fantāzijai," tā Kokainis.

"Sieviešu rallija" spēle sāksies 9. martā, pulksten 11, kad tā tiks tiks aktivizēta "Roadgames" lietotnē. Vietu, no kuras startēt, ekipāžas varēs izvēlēties pašas, un spēles uzdevumus varēs pildīt līdz pulksten 17. Šā gada jaunums ir palīdzība ekipāžām uz ceļa, ja nu orientēšanās spēles laikā gadās kāda ķibele.

Tradicionāli rallijs noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju un ballīti, kas šogad notiks pie t/c "Rīga Plaza". Tiks apvalvotas 1., 2. un 3. vietas ieguvējas, kas spēles laikā būs savākušas visvairāk punktu. Savukārt pie simpātiju balvām varēs tikt jebkura ekipāža, kas piedalīsies rallijā, jo šīs balvas tiks izlozēta uz vietas noslēguma pasākumā.

Pirmais "Sieviešu rallijs" norisinājās 2009. gadā. Desmitajā rallijā 2018. gadā tika sasniegts Ginesa rekords, kur tika pārspēts iepriekšējais Indijā uzstādītais "Pasaules rekords" – visvairāk sievietes dalībnieces motorsporta pasākumā, kas bija 467 ekipāžas un 934 dalībnieces. Sieviešu rallijā piedalījās 702 ekipāžas un 1600 sievietes (oficiāli reģistrētās). Šogad norisināsies jau 13. Sieviešu rallijs – iepriekšējais bija 2020. gadā. Kopā šo gadu laikā "Sieviešu rallijā" ir startējušas vairāk nekā 14 300 dalībnieces.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!