Foto: LETA
Valsts policija Tukumā, Jelgavas ielā, fiksēja kādu "Audi" markas spēkratu, kura vadītājs atļauto 50 km/h vietā brauca ar ātrumu 103 km/h. Tādējādi vadītājs atļauto braukšanas ātrumu pārsniedza par 53 km/h.

Apturot automobili konstatēts, ka 1980. gadā dzimušais autovadītājs pie stūres sēdies 2,55 promiļu lielā alkohola reibumā.

Par šādu braukšanas ātruma izvēli transportlīdzekļa vadītājam piemērots naudas sods 880 eiro apmērā. Tāpat, uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē.

Ceļu satiksmes noteikumu 101. punkts paredz, ka apdzīvotās vietās visu transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 50 km/h.

Par šo pārkāpumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta divdesmit otrās daļas par šā panta divdesmit pirmajā daļā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums". Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 700 līdz 880 eiro un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

"Audi" vadītājam par šo pārkāpumu piemērots naudas sods 880 eiro apmērā un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums uz 12 mēnešiem, kā arī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 11 daļas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!