Parīzes Nacionālajā mākslas un kultūras centrā otrdien tika prezentēts "BMW Art Cars" kolekcijas 17.eksemplārs. Par to kļuva 500 zirgspēku jaudīgā "BMW M3 GT2" sacīkšu kupeja, kuru apgleznoja amerikāņu mākslinieks Džefs Kūnss.

Vēlmi radīt savu dizainu kādam no "BMW Art Cars" kolekcijas Kunss pirmo reizi izteica vēl 2003.gadā, tomēr savu ideju viņam izdevies realizēt tikai šogad. Mākslinieks savu zīmējumu radīja "CAD" datorprogrammā, kas pēc tam tika izdrukāts uz vinila plēves, kuru pielīmēja automobiļa virsbūvei un pārklāja ar caurspīdīgu laku.

Pēc Kūnsa domām, viņa zīmējumā izmantotie "agresīvie" toņi atgādina par ""BMW" markas automobiļu lieliskajām gaitas īpašībām". Kūnsa radītā dizaina "BMW M3 GT2" kupeja šomēnes piedalīsies 24 stundu Lemānas sacīkstēs, kurās "BMW" atgriežas pēc 11 gadu pārtraukuma.

Atgādināsim, ka pirmo "BMW Art Cars" kolekcijas eksemplāru apgleznoja Aleksandrs Kalders vēl 1975.gadā. Idejas autors tam bija franču sacīkšu braucējs Erve Pulens. Vēlāk "BMW" markas automobiļus "Art Cars" ietvaros apgleznojuši Rojs Lihtenšteins, Endijs Vorhols, Roberts Raušenbergs un citi.

Piedāvājam noskatīties video ar "BMW M3 GT2" mākslas darbu. Spiediet peles klikšķi uz tālāk redzamā attēla, lai aktivizētu video straumējumu!

Apskati lietotu "BMW" pārdošanas sludinājumus

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!