Foto: Publicitātes foto
Piektdien, 23. janvārī, Apē tiks dots starts 40. jubilejas rallijam "Sarma", kas ir viens no visvecākajiem un tradicionālākajiem rallijiem Baltijā. Starta estakādi klusās un jaukās Apes pilsētiņas pašā sirdī šķērsos Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu dalībnieki, taču jau otrajā rallija dienā tiem pievienosies arī Latvijas rallijsprinta čempionāta dalībnieki.

Pirms rallija "Sarma 2015" sacensību sākuma tika aizvadīts testa posms, kurā daļa no rallija dalībniekiem iemēģināja vietējos ceļus un savu sporta automašīnu ātrumu. Neskatoties uz tehniskajām problēmām, labāko rezultātu testa ātrumposmā uzrādīja Jānis Vorobjovs, kurš īsi pirms testa ātrumposma beigām apsteidza Timmu Korge, Igoru Bulantsevu, Mārtiņu Svili un Jāni Berķi, kuri arī uzrādīja ievērības cienīgus rezultātus.

Testa ātrumposma rezultāti vieš cerības, ka šogad, pēc četru gadu pārtraukuma, rallija "Sarma" galvenā balva neaizceļos uz ārvalstīm. Sīva cīņa par labākajiem rezultātiem testa ātrumposmā izveidojās starp R2 klases ekipāžām – jo sevišķi starp Ralfu Sirmaci un Vasiliju Grjazinu, kuri, visticamāk, savā starpā cīnīsies par uzvaru klasē arī rallijā kopumā.

Runājot par rezultātu prognozēm, jāatceras, ka rallijā startēs arī ļoti ātrie igauņi Sīms Plangi un Egons Kaurs, kā arī mūsu pašu Andis Neikšāns, kuri nestartēja testa ātrumposmā, bet noteikti būs ļoti ātri. LRC3 grupā, kurā toni nosaka R2 klases sportisti, sīva cīņa būs starp testa ātrumposma varoņiem, kā arī jauno igauni Karlu Martinu Volveru, Oliveru Ojapervu un Emīlu Blūmu.

Rallijam "Sarma 2015" starts tiks dots pulksten 14:30 Apes centrā, bet pirmā rallija ekipāža ātrumposmā dosies jau sešpadsmit minūtes vēlāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!