Foto: Publicitātes foto
2015. gada 23. janvāra pēcpusdienā Apē tika dots starts jubilejas rallijam "Sarma 2015". Pirmajā sacensību dienā līderu trijnieku "okupēja" igauņu sportisti – Rainers Auss, Timmu Korge un Sīms Plangi. Labākais no latviešiem pirmajā dienā bija Jānis Berķis, kurš tikai pēdējā ātrumposmā spēja pakāpties uz ceturto pozīciju. Arī vientilta piedziņas klasē pirmā diena ātrākais izrādījās jaunais igauņu talants Karls Martins Volvers, informēja Rallija "Sarma 2015" preses sekretārs Ģirts Avotiņš.

Pirmā sacensību diena rallija dalībniekus un skatītājus lutināja ar mērenu salu, noledojušiem ceļiem un baltu sniega segu uz apkārtējiem laukiem. Neskatoties uz to, ka rallijs sākās piektdienā, to baudīt bija ieradušies ļoti daudz skatītāju.

Igaunis Rainers Auss ar savu stūrmani Simo Koskinenu jau pirmajā ātrumposmā ieņēma līdera pozīcijas un nevienam tās neizdevās atņemt, jo šie sportisti bija ātrākie trijos no četriem ātrumposmiem. Līdzīgi ātri bija arī Timmu Korge un Sīms Plangi, kuri izmantoja latviešu kļūdas un izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu rallija kopvērtējumā. Neveiksmīga šī diena izrādījās Andim Neikšānam un Jānim Vorobjovam. Ja pirmais kļūdījās – nobrauca no ceļa un vairs nespēja uz tā atgriezties, tad otrais sākotnēji pieturējās pie smalkas taktikas, lai sagādātu sev labāku starta vietu otrajā dienā, bet pirmās dienas pēdējā ātrumposma sākumā pret akmeni sabojāja savas automašīnas balstiekārtu un zaudēja ļoti daudz laika, ko būs ļoti grūti atgūt otrajā dienā. Skatītājiem nav pamata uztraukties gan Andis Neikšāns, gan Jānis Vorobjovs otrajā dienā turpinās sacensības.

Ļoti spraiga cīņa "Sarma 2015 pirmajā dienā bija vērojama R2 klases ieskaitē. Tajā īpaši ātrs bija ļoti jaunais igauņu talants Karls Martins Volvers. Tikai trešajā ātrumposmā viņu izdevās apsteigt Ralfam Sirmacim, taču igaunis nepadevās un ceturtajā ātrumposmā revanšējās un dienu noslēdza kā klases līderis. Trešo vietu pēc pirmās dienas šajā klasē ieņem Vasilijs Grjazins, kurš šogad ir nolēmis atgriezties R2 klasē.

Otrajā rallija dienā cīņa turpināsies sešos ātrumposmos Gulbenes apkaimes ceļos. Tajos notiks ne vien izšķirošā cīņa par rallija godalgām, bet arī cīņa starp rallijsprinta dalībniekiem, kuriem gan nebūs jāveic pēdējais ātrumposms.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!