Aizliegto preparātu lietošanā pieķerti divi pasaules ("WorldRX") un Eiropas ("EuroRX") rallijkrosa čempionāta braucēji, informē Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Viens no pieķertajiem ir Latvijas pilota Jāņa Baumaņa konkurents Eiropas čempionātā "Super 1600" klasē Rasuls Minnihanovs. Analīzēs, kas sportistam tika ņemtas meistarsacīkšu Somijas posmā, Kouvolas trasē, tika atrastas kanabionīdu jeb sintētiskās marihuānas pēdas.

Minnihanovam līdz ar to piespriesta divu gadu diskvalifikācija, kas stājas spēkā ar 2014.gada 11.augustu un beigsies 2016.gada 11.augustā. Tāpat viņam atņemti ieskaites punkti, ko sportists izcīnīja Eiropas čempionātā.

Jāpiebilst, ka Jāņa Baumaņa situāciju kopvērtējumā tas nekādi neiespaido, kjo Minnihanovs Eiropas čempionātā ieņēma septīto vietu, kamēr Latvijas pilots sezonā tika pie bronzas medaļas.

Savukārt aizliegtais preparāts prednizolons un tā atvasinājums prednizons atrasts pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieka Johana Kristofersena analīzēs, kas ņemtas pagājuša gada jūlijā, Beļģijas posma laikā.

Zviedru pilotam ilgstoša diskvalifikācija netiek piespriesta, tikai anulēts rezultāts šajā konkrētajā posmā. Kristofersons "SuperCar" Beļģijas posmā izcīnīja trešo vietu. Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs šajā posmā pirmo reizi sezonā neiekļuva finālā.