Foto: Publicitātes foto

Vairāku pozitīvu pārmaiņu rezultātā jau nākamgad plānots atjaunot Kandavas kartodroma darbību, vēsturiskajā trasē organizējot sporta treniņus, kā arī vietēja un starptautiska mēroga kartinga sacensības, portālu "Delfi" informē trases pārstāvji.

Kā zināms, 2014. gada vasarā Kandavas novada dome pieņēma lēmumu trasi slēgt, balstoties uz atsevišķu iedzīvotāju sūdzībām par troksni. Kopš tā laika autosporta entuziasti meklējuši iespēju atjaunot trases darbību.

Trasei ir jauns īpašnieks – uzņēmums SIA "Katrodroms", kas nodrošinās trases darbību atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem, kas nosaka gan motosporta trašu darbību, gan arī trokšņu normas.

"Plānots, ka kartinga trases darbība jaunā kvalitātē pilnībā tiks atjaunota jau nākamsezon, bet jau pašlaik trasē norisinās pirmie treniņbraucieni. Pateicoties sporta federāciju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Kandavas domes atbalstam, šobrīd ir visi priekšnosacījumi, lai jauni un pieredzējuši sportisti varētu atsākt treniņus un sporta aktivitātes," uzsver Kandavas kartodroma pilnvarotais pārstāvis Ģirts Ļaudaks.

Kopš 2015. gada septembra, izsoles rezultātā, trases apsaimniekošanu ir pārņēmis tās jaunais īpašnieks, kura mērķis ir sniegt savu ieguldījumu Kandavas novada sporta un tūrisma infrastruktūras attīstībā, uzlabojot pilsētas un novada iedzīvotāju labklājību. Kandava vienmēr ir bijusi Baltijas un Latvijas kartinga galvaspilsēta, bet kartings – nozīmīga un neatņemama nacionālā sporta sastāvdaļa.

Jau 31. oktobrī trasē tika veikta Kandavas trases radītā trokšņa ietekme uz apkārtējo vidi pārbaude, kuras ietvaros tika vērtēts, vai tā atbilst jaunajiem Ministru Kabineta noteikumiem. Veiksmīgo testu rezultātā 2016. gadā Kandavas Kartodroms varēs organizēt gan sporta treniņus, gan arī vietēja un starptautiska mēroga sacīkstes atbilstoši MK Nr.16 Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība noteikumiem, kas ir Eiropas un starptautiskai praksei atbilstoši un nosaka gan motosporta trašu darba laikus, gan arī trokšņu normas. Tāpat tie nosaka, ka trasēm, kas atrodas pilsētās, būs jānodrošina patstāvīga trokšņu monitoringa sistēma, lai pastāvīgi spētu noteikt radīto trokšņu atbilstību normām.

2016. gada sezonā trases darbība notiks atbilstoši noteikumiem, paredzot ne vairāk kā piecus sporta treniņus nedēļā, darba dienās no plkst. 9.00 līdz 20.00, bet sestdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00. Vietējā un starptautiskā mēroga sacīkšu laikā aktivitātes paredzētas no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Trases apsaimniekotāji turpinās strādāt arī pie trases radītā trokšņa intensitātes samazināšanas, plānots testēt elektrokartingus, ar mērķi tos izmantot komerciāliem pasākumiem un īres kartingu aktivitātēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!