Aizvadītajā nedēļas nogalē Ķesterciema Bušu karjeru pamatīgi pieskandināja motociklu rūkoņa, atklājot 2016. gada "Cross Country" Latvijas un Baltijas čempionāta sezonu. Sacensībās startēja vairāk nekā 100 sportisti dažādās klasēs, bet uz pjedestāliem kāpa daudzi labi pazīstami sportisti – Ivo Šteinbergs, Edgars Siliņš, Uģis Klimons, Jānis Vinters, labāko vidū arī motokrosa leģenda - Lauris Freibergs, informē Latvijas Motosporta federācija (LaMSF).

Pirmais "Cross Country" posms tika aizvadīts ļoti veiksmīgi; cīņas garšu šajā ekstrēmajā sporta veidā izbaudīja ikviens dalībnieks, jo pieredzējušajiem enduro pārstāvjiem pretī stājās motokrosa izcilnieki, piemēram, Ivo Šteinbergs, izcīnot uzvaru E2 klasē un kopvērtējumā, un leģendārais Lauris Freibergs, kurš uz sacīkstēm raudzījās ar piesardzību, bet dienas izskaņā izcīnīja 4. vietu.

Ņemot vērā sportistu sniegumu, šķiet, pērnā gada pārliecinošajam līderim Edgaram Siliņam, kurš uzvaras laurus plūca E1 klasē, bet kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, šosezon pieteikta pamatīga konkurence un nākamajos posmos interesanti būs ne vien sportistiem, bet arī skatītājiem.

E1 klasē uzvaras laurus plūca Edgars Siliņš, otro vietu izcīnīja Doms Grundele no Lietuvas, bet trešo vietu ieņēma Gints Bērziņš. E2 klasē pirmo vietu izcīnīja jau iepriekš minētais Ivo Šteinbegs, otro vietu ieņēma pērnā gada čempions Uģis Klimons, bet trešo – Jānis Vinters. E3 klasē pirmo vietu izcīnīja Lauris Ermanis, otro lietuvietis Dovīds Venclovs, bet trešo igaunis Jarmo Lehiste. Senioru klasē pirmais Einārs Vinters, otrais igaunis Toivo Nikopensiuss, trešais lietuvietis Danieļus Žoštauts. Sīvas cīņas risinājās arī iespaidīgo kvadraciklu klasēs, kur "Kvadri Open" klasē pirmo vietu izcīnīja Jānis Arbidāns, otro vietu ieņēma Darjus Lukša no Lietuvas, bet trešo – Martins Toviss no Igaunijas.

C klasē uzvaras laurus plūca kaimiņu Igauņu sportists Pēters Kaljurands, uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Raivis Bensons, bet trešā - Brendons Bunka.

Enduro klasē pirmo vietu ieņēma Mārtiņš Vinters, otro Sandris Kļaviņš, bet trešo - Aids Tamošaitis no Lietuvas.

"Hobby" klasē pirmajā vietā Atis Gromovs, otrajā Ģirts Dubavs, bet trešajā Kaspars Ērkulis. Veterānu klasē šoreiz līdera lomā Ivars Miķelsons, otrajā pozīcijā Ivars Telle, bet trešajā – Andris Kalniņš.

ATV no 750 pirmais Gunārs Bucenieks, otrais Zigmārs Strautmanis, bet ATV līdz 750 šoreiz diemžēl tikai viens sportists – Vairis Rozītis.

Nākamās "Cross Country" Latvijas čempionāta sacensības 7. maijā paredzētas Stendē, taču pirms tam daļa sportistu jau šajā nedēļas nogalē dosies uz Lietuvu, lai startētu Baltijas un Lietuvas čempionātā.