Piektdien, 16. septembrī plkst. 17:00 ar kvalifikāciju un tam sekojošu rallija atklāšanas pasākumu sāksies FIA Eiropas rallija čempionāta devītais posms "Rally Liepāja", tāpēc piedāvājam organizatoru sagatavotu informāciju, kas būtu jāzina sacensību skatītājiem.

Trīs dienu garumā sacensību braucēji dosies ne vien Liepājas, bet arī Kuldīgas apkārtnes ceļos, lai rallija interesentiem demonstrētu savas labākās auto vadīšanas prasmes. Turklāt, sacensībām šogad dubulta intriga, jo tieši "Rally Liepāja", iespējams, noteiks ne vien Eiropas čempionu, bet arī Eiropas Junioru čempionāta uzvarētāju.

Kas? Kur? Kad?

Sacensību trīspadsmit ātrumposmi, kuru sportiskā distance veidos vairāk kā 200 kilometrus, paredzēti sestdien un svētdien ne vien Liepājas un Kuldīgas apkārtnē, bet arī rallija pilsētā Liepājā, kur jaunuzceltās koncertzāles "Lielais Dzintars" pakājē sestdien notiks pilsētas ātrumposms. Arī rallija atklāšanas pasākums notiks pie "Lielā Dzintara" – piektdien no plkst. 19.30 skatītājiem būs iespēja satikt savus favorītus, īpašā autogrāfu sesijā saņemt sportistu parakstus uz Liepājas pilsētas sagatavotām kartītēm, kā arī pirms starta laukumā klātienē aplūkot sacensību automašīnas. Pēc tam, uz lielās skatuves sekos svinīgās uzrunas, prioritātes braucēju starta pozīciju izvēle, kā arī rallija ceremoniālais starts.

Latvieši Eiropas čempionātā

Šī gada Eiropas rallija čempionāta posmā "Rally Liepāja" kopumā astoņas ekipāžas startēs ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci. Starp galvenajiem favorītiem uz uzvaru rallija kopvērtējumā minami Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins, kuri šogad jau izcīnījuši divas uzvaras Eiropas čempionātā. Debiju ERC Junioru čempionātā piedzīvos liepājnieks Mārtiņš Sesks, kura stūrmanis sacensībās būs pieredzējušais Māris Kulšs. Tāpat skatītāju interesi noteikti saistīs arī Raimonda Kisiela, Jāņa Vorobjova, Māra Neikšāna, Nikolaja Grjazina, Mārtiņa Sviļa, kā arī Normunda Kokina ekipāžas.

Ieejas kartes jeb skatītāju komplekti

Rallija apmeklētāji, kuri vēl nav iegādājušies ieejas kartes jeb skatītāju komplektus, to var izdarīt kādā no īpaši izveidotajiem tirdzniecības punktiem uz lielākajiem piebraucamajiem ceļiem Priedainē (sestdien, 17. septembrī pie Kuldīgas) un Grobiņā (svētdien, 18. septembrī pie Liepājas). Pie ieejas ātrumposmā būs iespējams iegādāties tikai vienreizējo ieejas biļeti – tamdēļ skatītāju komplektu visiem rallija ātrumposmiem lūdzam sagādāt vēl pirms doties apmeklēt ātrumposmus.

Ātrumposmu kartes

Ātrumposmu kartes, skatpunktu apraksti ar GPS koordinātām, intervijas ar "Rally Liepāja" dalībniekiem, kā arī cita ar rallija tematiku saistīta informācija pieejama žurnāla FHM jaunākajā numurā, kas nopērkams lielākajās preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Rezultāti un jaunumi

Sacensību rezultātiem skatītāji varēs ērti sekot līdzi Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā "autorally.lv", kas pielāgota arī mobilajām ierīcēm (m.autorally.lv). Tāpat rezultāti un braucēju komentāri būs pieejami Eiropas rallija čempionāta mājaslapā "fiaerc.com". Jaunumiem un norisēm skatītāji var sekot izmantojot arī divas mobilo iekārtu lietojumprogrammas – FIA ERC un Rally4NOW, kas pieejamas kā "Google Play", tā arī "App Store". Visi jaunumi un cita informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā "lvrally.com", kā arī sociālajos tīklos "Twitter" @LVRally, "Facebook" /LVRally, "YouTube" /RallyLiepāja un "Instagram" /lvrally.

Deju mūzikas pasākums Cukurfabik' Urban Popup

16., 17. un 18. septembrī ar starptautiski atzītu ārzemju un pašmāju dīdžeju piedalīšanos, deju mūzikas noskaņās norisināsies CUKURFABRIK' URBAN POPUP. Pasākuma ietvaros trijās naktīs uzstāsies dīdžejs DAVE STORM (Cabrio Records, Ceremony Records) no Igaunijas, CHI CHI CHILAYZ (Deeplomacy), MAJESTIK, un ZIGGY no Latvijas.

Rallija radio

Sacensību laikā visas Latvijas teritorijā par trasē notiekošo operatīvi informēs oficiālais rallija radio "Star FM". Rallija radio varēsiet uzzināt gan rezultātus, gan sportistu intervijas no ātrumposmiem, gan arī ekspertu komentārus radio studijā. Tāpat rallija radio dzirdēsiet visu oficiālo informāciju no rallija centra, kā arī tiksiet informēti par izmaiņām rallija norisē.

Rallija apskati televīzijā

Visus rallija notikumus filmēs sporta kanāla "Eurosport" operatori un katras rallija dienas vakarā – no piektdienas līdz svētdienai – translēs vairāk kā 60 pasaules valstīs. Tikmēr latviešu valodā raidījumus retranslēs kanāls TV6.

Dalībnieku GPS izsekošana

"Rally Liepāja" interesentiem būs iespēja sekot līdzi katras sporta automašīnas atrašanās vietai trasē. Šādu iespēju nodrošina katrā sporta mašīnā ievietotais GPS raidītājs, kas prioritāri tiek izmantots, lai rallija centra personāls varētu neklātienē sekot līdzi notikumiem ātrumposmos. "Rally Liepāja" laikā šis signāls būs pieejams publiski, nodrošinot arī skatītājiem iespēju sekot līdzi notikumiem trasē. GPS izsekošanas karte būs atrodama interneta mājaslapā "gps.autorally.lv".

Skatītāju drošība

"Rally Liepāja" rīkotāji un sadarbības partneris "LDz Cargo" aicina skatītājus būt piesardzīgiem un ievērot drošības darbinieku norādījumus. Aicinām pieredzējušos rallija līdzjutējus palīdzēt nodrošināt kārtību ātrumposmos – esiet atbildīgi par līdzcilvēkiem un skatītājiem, kuri ralliju, iespējams, apmeklē pirmo reizi! Informācija par vietām, kur trases malās nedrīkst atrasties, apskatāma arī skatītāja komplektā iekļautajā drošības bukletā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!