Foto: skoda-motorsport.com
Latvijas ekipāža Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins svētdien trešajā vietā noslēdza Eiropas rallija čempionāta (ERČ) šīs sezonas pēdējo posmu, kas risinājās Kiprā, trešajā pozīcijā paliekot arī sezonas kopvērtējumā.

Ļoti stabilā trešajā vietā Kipras rallijā SRT kluba rallija komandas "Škoda Baltic Motorsport" pārstāvji Sirmacis un Šimins bija jau pirms noslēdzošās dienas un svētdien situācija nemainījās. Dienas pirmajos divos "dopos" viņi bija attiecīgi trešajā un otrajā vietā, bet visi gaidīja noslēdzošos divus ātrumposmus, jo tie bija nosaukti par zelta ātrumposmiem, labākajiem pilotiem saņemot naudas prēmijas.

Tiesa, pirmais no šiem "dopiem" tika atcelts vietējo skatītāju dēļ, bet otrajā uzvaru svinēja krieva Alekseja Lukjaņuka ("Ford Fiesta R5") ekipāža, otro vietu izcīnot Sirmacim un Šiminam, kuri līdz ar to nopelnīja 15 000 eiro prēmiju.

Kopvērtējumā ļoti pārliecinoši triumfēja Lukjaņuks, par minūti un 59 sekundēm apsteidzot vācieša Marijana Grībela ("Škoda Fabia R5") ekipāžu. Savukārt latvieši, kuri brauc ar "Škoda Fabia R5" spēkratu, zaudēja divas minūtes un 45 sekundes.

Šajā rallijā Lukjaņuka ekipāža triumfēja 11 ātrumposmos, bet Sirmacis ar Šiminu bija labākie pārējos divos.

Lukjaņuks un Sirmacis spēkojās par otro vietu čempionāta kopvērtējumā. Pirms šī etapa abas ekipāžas šķīra divi punkti.

Par spīti tam, ka šosezon Sirmacim un Šiminam neizdevās izcīnīt vicečempiona titulu, sportisti ir noskaņoti pozitīvi un aizvadīto ralliju vērtē kā lielisku pieredzi."Šoreiz Lukjaņuks vienkārši bija ātrāks. Taču esmu patiešām priecīgs būt uz finiša podiuma. Kipras rallijs izrādījās daudz grūtāks, kā biju gaidījis – sarežģīti un akmeņaini ceļi, milzīgi putekļi un neizturams karstums! Izturēt šādu ralliju līdz galam ir nopietns pārbaudījums jebkuram sportistam, arī man. Iegūtā pieredze Kiprā noteikti man palīdzēs turpmākajos rallijos. Kopumā šī man ir bijusi lieliska debijas sezona ar Škoda Fabia R5 – trīs uzvaras un trešā vieta arī FIA ERČ 2016. gada sezonas kopvērtējumā! Vēlos pateikt lielu paldies manai komandai "Sports Racing Technologies", maniem atbalstītājiem un, protams, ģimenei un faniem. Bez viņiem tas noteikti nebūtu izdevies. Laikam 3 ir mans šīs sezonas skaitlis, jo arī Kiprā finišēju trešais," uz pozitīvas nots noslēdz Ralfs Sirmacis.

Jau vēstīts, ka rallijs ar diviem dopiem sākās piektdien, kad Sirmacis un Šimins bija tikai sestajā vietā, tomēr otrā diena latviešiem sākās veiksmīgi, jo viņi bija ātrākie sacensību trešajā "dopā", kopvērtējumā pakāpjoties uz ceturto pozīciju. Nākamajos divos "dopos" latvieši bija ceturtie, bet sestajā viņi atkal uzvarēja, tiekot jau uz trešo vietu, jo neveiksme piemeklēja ar Latvijas licenci startējošo Krievijas pilotu Nikolaju Grjazinu ("Škoda Fabia R5"), kurš nesasniedza finišu. Grjazins pirms tam rallija kopvērtējumā bija otrais.

Pēc servisa parka nākamajos četros ātrumposmos Sirmacis un Šimins pa divām reizēm bija otrie un trešie, bet četras uzvaras izcīnīja Lukjaņuks, kas pēc otrās dienas latviešiem ļāva būt ļoti stabilā trešajā pozīcijā

Sirmacis septembrī bija pārliecinoši labākais ERČ posmā Latvijā, pamanoties no 13 ātrumposmiem uzvarēt 11. Viņa ekipāža uzvarēja visos grants posmos un nebija labākā vienīgi "dopos" Liepājas pilsētā.

Sportisti uz Latvijas posmu devās kā uz noslēdzošo šīs sezonas posmu, taču, pateicoties tur uzrādītajam izcilajam rezultātam, ekipāža saņēma papildu finansējumu un atbalstu, lai startētu arī pēdējā ERČ posmā Kiprā.

Eiropas čempiona titulu jau Latvijas etapā garantēja polis Kajetans Kajetanovičs, kurš Kiprā nestartēja.

Sirmača ekipāža palika vienīgā, kas šosezon uzvarējusi trijos ERČ posmos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!