Autorallijs Talsos arī šogad sagaidīs vairākus rallija čempionus, lai noskaidrotu 2009. gadā iedibinātās tradīcijas laureātu – ātrāko čempionekipāžu, kas savā īpašumā uz vienu gadu iegūs ceļojošo "Čempionu Kausu". "Rally of Champions" jeb "Čempionu Rallijā" šogad piedalīsies četri 2016. gada rallija čempioni – Latvijas čempions Kalle Rovanpera, Lietuvas čempioni Jānis Vorobjovs un Gintauts Šlepiks, kā arī Ziemeļeiropas zonas čempions Ralfs Sirmacis, informē organizatori.

Latvijas rallija čempionāta posms "Rally Talsi" šogad notiks piektdien un sestdien, 19. un 20 maijā.

Pieredzes bagātākais "Rally of Champions" dalībnieks šogad būs Jānis Vorobjovs, kurš Talsu rallijā startējis 15 reizes, no kurām piecas reizes arī izcīnījis uzvaru savā ieskaites grupā. 2016. gada Lietuvas rallija čempions ieskaites klasē LRČ1 (R5 grupa) ne bez panākumiem cīnījies arī par prestižo "Čempionu Kausu" – līdz šim no trim mēģinājumiem, Vorobjovs panākumu guvis divreiz – 2012. gadā kopā ar stūrmani Guntaru Zicānu, bet 2015. gadā kopā ar Andri Mālnieku. Šogad Vorobjovs startēs kopā ar Ivo Pūķi un autosportistu rīcībā būs "Mitsubishi Lancer Evo X N4" automašīna.

Cīņā par "Čempionu kausu" šogad piedalīsies arī latvietis Ralfs Sirmacis, kurš jau vairākas sezonas ar panākumiem startē kontinenta nozīmīgākajās sacensībās – FIA Eiropas rallija čempionātā. Sirmacis pērn ne vien izcīnīja uzvaru trijos Eiropas čempionāta posmos, bet savam sasniegumu sarakstam pievienoja arī Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempiona titulu ieskaites klasē 4WD. Lai gan Sirmacim šis būs jau sestais starts "Rally Talsi", šī būs pirmā reize, kad viņam savā īpašumā iespējams iegūt arī "Čempionu Kausu". Sirmacis "Rally Talsi" startēs kopā ar stūrmani Artūru Šiminu, pilotējot "Mitsubishi Lancer Evo IX R4" automašīnu.

Čempionu cīņās Lietuvas rallija krāsas šogad pārstāvēs Gintauts Šlepiks – 2016. gada Lietuvas čempions ieskaites klasē LRČ2 (N4 grupa). Lai gan arī Šlepikam šī būs pirmā iespēja izcīnīt "Čempionu Kausu", "Rally Talsi" autosportistam nebūt nav svešs – šī būs jau piektā reize, kad lietuvietis startēs starp deviņiem pakalniem izveidotajos ātrumposmos. Šlepiks sacensībās piedalīsies ar stūrmani Audriusu Pivoru, vadot "Mitsubishi Lancer Evo X N4".

"Čempionu Rallijā" piedalīsies arī vispasaules ažiotāžu izraisījušais 2016. gada Latvijas čempions ieskaites klasē LRČ1 (R5 grupa) Kalle Rovanpera. Talantīgais somu pilots "Rally Talsi" piedalījās arī pērn, kad demonstrēja teicamu sniegumu, un savā debijas reizē izcīnīja vietu uz goda pjedestāla otrā pakāpiena – piekāpjoties vien lietuvieša Martina Samsona ekipāžai. 2017. gada Latvijas rallija čempionāta sezonu Rovanpera iesācis ar divām spožām uzvarām divos ziemas rallijos, un, izcīnot "Čempionu Kausu", var kļūt par līdz šim jaunāko rallija pilotu, kurš to paveicis – vien 16 gadu, 7 mēnešu un 19 dienu vecumā! Rovanperas stūrmanis "Rally Talsi" būs Risto Pietileinens, un ekipāžas brauks ar "Škoda Fabia R5" automašīnu.

"Katru gadu ar patīkamu satraukumu gaidu "Čempionu Rallija" dalībnieku sastāvu, kas maija vidū ļauj uz īsu mirkli atskatīties uz iepriekšējo sezonu un novērtēt, kurām ekipāžām iepriekšējā sezona bijusi panākumiem bagātākā. Visi šī gada čempioni ir īsteni cīnītāji, un paredzu, ka skatītāji varēs izbaudīt neaizmirstamas rallija cīņas. Turklāt, dalībniekiem ir visnotaļ atšķirīga pieredzes bagāža, un es ar nepacietību gaidu iespēju novērtēt, cik lielu lomu uzvarētāja noteikšanā spēlēs tieši šis faktors. Pie tam, pērn Vitauts Šveds Čempionu kausu izcīnīja trešo reizi, tādējādi paturot to savā īpašumā uz visiem laikiem. Līdz ar to, ekipāža, kas šogad izcīnīs uzvaru, būs pirmā, kuras vārds tiks iemūžināts uz jaunizveidotā kausa pamatnes!" stāsta RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

Kopš 2009. gada "Rally Talsi" nes arī "Rally of Champions" nosaukumu, un cīņa par uzvaru notiek ne vien rallija kopvērtējumā un atsevišķās ieskaites grupās, bet arī par prestižo ceļojošo "Čempionu Kausu". Šajā cīņā aicināti piedalīties tuvāku un tālāku valstu iepriekšējās rallija sezonas čempioni ar mērķi vienā rallijā un vienādos apstākļos noskaidrot ātrāko no visiem čempioniem. "Čempionu Rallija" cīņās iepriekš piedalījušies čempioni no Baltijas valstīm, Skandināvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lielbritānijas, Slovākijas un pat Kuveitas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!